« в≥ком оч≥ зменшуютьс€?
« в≥ком оч≥ зменшуютьс€?

„и пом≥чали ви коли-небудь, що з в≥ком у людей зменшуЇтьс€ розм≥р очей? ÷е особливо пом≥чають у себе ж≥нки, так €к майже кожен день вони робл€ть мак≥€ж, а тому ретельно розгл€дають в≥дображенн€ обличч€ в дзеркал≥. ѕричому, це €вище стосуЇтьс€ не т≥льки л≥тн≥х, але й тих, кому 25-30.

«меншенн€ очей з в≥ком - природний процес. ћ'€зи поступово слабшають, колаген в шк≥р≥ руйнуЇтьс€, вона втрачаЇ пружн≥сть. ј ще ми часто мружимос€ при св≥тл≥ сонц€. Ћюди з поганим зором примружують оч≥, щоб розглед≥ти щось поблизу чи далеко. ¬насл≥док такого механ≥чного змиканн€ орган≥в зору, шк≥ра пов≥к з часом розт€гуЇтьс€ ≥ нависаЇ над ними, робл€чи њх менше.

“акож ≥снують очн≥ хвороби, через €к≥ розм≥р очей може стати менше:

- атроф≥€ нерва,

- блефарит,

- кр≥птофальм,

- набр€к пов≥ка,

- блефароспазм,

- €чм≥нь.

ўоб зрозум≥ти, що ваш≥ оч≥ стали менше, досить пор≥вн€ти своњ фотограф≥њ в молодост≥ ≥ зараз. “акож зрозум≥ти це допоможе зменшенн€ периферичного огл€ду. ќгл€д допоможе вим≥р€ти окул≥ст на спец≥альному прилад≥. јле часто це можна визначити самост≥йно: в≥дбуваютьс€ психолог≥чн≥ зм≥ни - стаЇ ≥ншим сприйн€тт€ св≥ту, знижуЇтьс€ кругоз≥р, зменшуЇтьс€ ≥нтерес до житт€. ƒе€к≥ люди нав≥ть говор€ть, що у них на очах н≥би з'€вл€ютьс€ штори, що заважають розглед≥ти навколишн≥й св≥т.

«меншенн€ розм≥ру очей - це не просто неприЇмний естетичний факт, але ≥ Ї небезпечним, так €к веде до зменшенн€ зору ≥ нав≥ть до атроф≥њ очних нерв≥в ≥ м'€з≥в. ” запущених випадках орган може ≥ зовс≥м перестати виконувати своњ функц≥њ.

ќсобливо небезпечна зм≥на розм≥ру очей дл€ людей, чи€ профес≥€ пов'€зана з швидкою реакц≥Їю на ситуац≥ю, наприклад, вод≥њ, €к≥ через зменшенн€ огл€ду можуть не пом≥тити небезпечну ситуац≥ю на дороз≥.

«берегти здоров'€ ≥ красу очей з в≥ком допоможе правильне харчуванн€. ¬ключ≥ть в рац≥он в≥там≥ни групи ¬, ј, —, D ≥ ≈. ќсобливо важливий в≥там≥н —, €кий покращуЇ тонус зорових тканин, а також в≥там≥н ≈, €кий покращуЇ д≥€льн≥сть зорового нерва ≥ знижуЇ ризик розвитку його атроф≥њ.

ƒуже корисн≥ дл€ очей морква ≥ чорниц€, њх обов'€зково потр≥бно включати в св≥й рац≥он. ÷итрусов≥ ≥ шипшина багат≥ в≥там≥ном —. √ор≥хи, нас≥нн€ ≥ проросла пшениц€ м≥ст€ть в≥там≥ни групи ¬ ≥ ≈, а тому попереджають зменшенн€ очей з в≥ком.

ѕостарайтес€ виключити з рац≥ону с≥ль, так €к вона затримуЇ виведенн€ р≥дини з орган≥зму, що веде до спазму судин.

09.08.17