јсп≥рин вр€туЇ в≥д ≥нсульту або зашкодить?
јсп≥рин вр€туЇ в≥д ≥нсульту або зашкодить?
  јсп≥рин вр€туЇ в≥д ≥нсульту або зашкодить?

« метою продовженн€ здоров'€ ≥ довгол≥тт€ л≥тн≥ люди в останн≥ роки занадто Ђполюбилиї асп≥рин. ≤ це не дивно, адже багато л≥кар≥в розрекламували цей зас≥б €к ефективний кроворозр≥джуючий зас≥б. ќднак тепер вчен≥ стверджують, що асп≥рин у великих дозах може серйозно нашкодити здоров'ю.

ЌедавнЇ британське досл≥дженн€ показало, що за останн≥ чверть стол≥тт€ к≥льк≥сть ≥нсульт≥в, пов'€заних з прийомом кроворозр≥джуючих препарат≥в, таких €к асп≥рин або варфарин, зб≥льшилас€ в 7 раз≥в. ќсобливо п≥ддають своЇ житт€ небезпец≥ пац≥Їнти старше 75 рок≥в ≥ здоров≥ люди похилого в≥ку.

” той же час, люди з захворюванн€ми серцево-судинноњ системи, не повинн≥ припин€ти прийом асп≥рину.

—постереженн€ вчених показали, що к≥льк≥сть гемораг≥чних ≥нсульт≥в в пер≥од з середини 80-х минулого стол≥тт€ по 2006 р≥к значно в≥др≥зн€Їтьс€.

Ѕуло встановлено, що к≥льк≥сть ≥нсульт≥в, викликаних високим артер≥альним тиском, на 65% зменшилас€. ¬иходить, що тотальна к≥льк≥сть ≥нсульт≥в скоротилас€ у два рази! јле у в≥ков≥й груп≥ старше 75 рок≥в число ≥нсульт≥в залишилос€ без зм≥н на прот€з≥ вс≥х 25 рок≥в спостережень.

Ѕ≥льш детальне вивченн€ питанн€ показало, що така стал≥сть дос€гнута п≥двищенн€м к≥лькост≥ ≥нсульт≥в в груп≥ пац≥Їнт≥в, що приймали антитромботичн≥ препарати.

” перш≥ роки досл≥дженн€ число пац≥Їнт≥в з ≥нсультом п≥д впливом антитромботичних препарат≥в склало всього 4%, а в наступн≥ пер≥оди воно наблизилос€ до 40%.

’вор≥, €к≥ перебували п≥д високим ризиком серцево-судинних захворювань, приймають асп≥рин з метою зниженн€ ризику утворенн€ кров'€них згустк≥в, здатних закупорити посудину ≥ привести до смерт≥.

јле тенденц≥€ прийому асп≥рину в над≥њ знизити ризик ≥нсульту поширилас€ ≥ на здорових пож≥дих людей. јле вчен≥ б'ють на сполох, стверджуючи, що така попул€рн≥сть асп≥рину незабаром стане причиною того, що в≥н стане пров≥дним фактором ≥нсульту у людей у ​​в≥ц≥ старше 75 рок≥в.

07.08.17