„ому з'€вл€Їтьс€ фурункул?
„ому з'€вл€Їтьс€ фурункул?

ћайже у кожноњ людини на обличч≥ може з'€витис€ невеликий, безпечний на вигл€д прищик. јле в де€ких випадках за л≥чен≥ години в≥н починаЇ перетворюватис€ у великий фурункул на обличч≥.

‘урункул на нос≥, лоб≥ або ≥нш≥й частин≥ обличч€ з'€вл€Їтьс€ не просто так. ¬с€ наша шк≥ра покрита волосками р≥зноњ довжини. ¬олос виростаЇ з≥ спец≥ального м≥шечка. ѕри його пошкодженн≥ ≥ можуть з'€витис€ фурункули на обличч≥.

≤нод≥ фурункул може стати насл≥дком €коњ-небудь хвороби: д≥абет, простудн≥ захворюванн€, порушенн€ обм≥ну речовин ≥ зниженн€ ≥мун≥тету. јле част≥ше фурункули на обличч≥ з'€вл€ютьс€ з нашоњ вини. Ќам здаЇтьс€ прищ невеликим ≥ нешк≥дливим, ≥ ми вир≥шуЇмо його видавити, пошкоджуючи волос€ний м≥шечок. ќсобливо п≥двищуЇтьс€ небезпека при в≥дсутност≥ належноњ г≥г≥Їни шк≥ри, коли пори забиваютьс€ вид≥ленн€ми поту ≥ жиру. ѕо€ва фурункула - €вний сигнал, що в орган≥зм≥ щось не так.

‘урункул на нос≥ вимагаЇ особливоњ ​​акуратност≥. “ак≥ фурункули болюч≥, а при видавлюванн≥ бактер≥њ, €к≥ знаход€тьс€ в них, можуть повн≥стю потрапити в кров ≥ викликати важк≥ ускладненн€, аж до запаленн€ судин мозку. ѕередбачати розвиток фурункула дуже просто. Ќа м≥сц≥ його по€ви вже за к≥лька дн≥в починаЇ хвор≥ти ≥ запалюватис€ шк≥ра. ѕ≥зн≥ше вона надуваЇтьс€, утворюючи конусопод≥бний горбик, на €кому через пару дн≥в з'€вл€Їтьс€ жовто-б≥ла вершина. „≥пати њњ не можна н≥ за €ких обставин! “ак≥ захворюванн€ небезпечн≥ через близьке розташуванн€ з мозком. „асом фурункули на обличч≥ можуть викликати невелике п≥двищенн€ температури. ѕрот€гом 5-6 дн≥в нарив стов≥дсотково дозр≥ваЇ, запаленн€ р≥вном≥рно пропадаЇ.

ѕри правильному л≥куванн≥ фурункул на обличч≥ можна швидко ≥ без проблем прибрати. —уть л≥куванн€ пол€гаЇ в тому, щоб не дати гною потрапити всередину орган≥зму, за допомогою спец≥альних засоб≥в його необх≥дно вивести назовн≥. «алежно в≥д т€жкост≥ захворюванн€ л≥кар може призначити л≥куванн€ антиб≥отиками, прийом в≥там≥н≥в дл€ зм≥цненн€ ≥мун≥тету.

якщо хвороба перейшла в сувору стад≥ю ≥ про€вл€Їтьс€ дек≥лькома в≥дразу великими ≥ болючими фурункулами, правильним р≥шенн€м буде звернутис€ за допомогою до фах≥вц€. якщо вогнище одне, його можна вдало вил≥кувати в домашн≥х умовах. „имало д≥Ївих засоб≥в пропонуЇ народна медицина.

ƒобре в≥дом≥ потужн≥ властивост≥ цибул≥. ѕри фурункулах вона просто незам≥нна. ¬≥зьм≥ть велику цибулину ≥ запеч≥ть њњ ц≥лком. –озр≥жте на частини ≥ прикладайте њх по черз≥ до фурункула на к≥лька годин. ¬икористану частину видал€йте, а на њњ м≥сце ставте нову. ѕродовжуйте робити це до повного всмоктуванн€ гною.

“аким же чином використовуЇтьс€ ≥ алое. ≤деально, €кщо рослин≥ б≥льше 5 рок≥в, тод≥ вона набираЇ б≥льше потр≥бних елемент≥в, стр≥мко вит€гаЇ гн≥й ≥ допомагаЇ ранц≥ зат€гнутис€. ћ≥н€ти компрес з алое сл≥д кожн≥ три-чотири години.

21.07.17