ћозок - найб≥льший поглинач калор≥й
ћозок - найб≥льший поглинач калор≥й
ћозок - найб≥льший поглинач калор≥й

Ћюдський мозок працюЇ нав≥ть п≥д час сну, ≥ це доведено науково. Ќе дивно, що цей орган споживаЇ найб≥льше калор≥й. ƒ≥йсно, в будь-€кий час мозковоњ активност≥ моб≥л≥зуютьс€ сотн≥ м≥ль€рд≥в нейрон≥в, кожен з €ких повинен п≥дтримувати активн≥сть величезноњ к≥лькост≥ ≥онних насос≥в, €к≥ споживають енерг≥ю.

јле €к виходить, що головний мозок використовуЇ 20% вс≥Їњ використаноњ орган≥змом енерг≥њ, в той час €к в≥н складаЇ всього 2% в≥д загальноњ маси т≥ла?  ожен день мозок ЂспалюЇї 120 г чистоњ глюкози! ј в тих випадках, коли глюкоза зак≥нчуЇтьс€, наприклад, в пер≥од голодуванн€, мозок починаЇ використовувати особлив≥ речовини - кетони, €к≥ в≥н отримуЇ з накопиченого в орган≥зм≥ жиру.

јле скористатис€ цим Ђнедоторканним запасомї мозок може т≥льки п≥сл€ того, €к спочатку синтезуЇ особлив≥ ферменти, що ведуть до дег≥дратац≥њ. ÷е призводить до зб≥льшенн€ фази втоми ≥ по€снюЇ, чому люди, €к≥ сид€ть на голодн≥й д≥Їт≥, скаржатьс€ на зниженн€ концентрац≥њ ≥ головн≥ бол≥ - просто нейронам мозку не до душ≥ така д≥Їта.

ƒуже важливо дл€ мозку, так само, €к ≥ споживанн€ глюкози, постачанн€ його киснем. ∆оден орган нашого орган≥зму не в≥дчуваЇ такоњ потреби в кисн≥, €к мозок. Ѕлизько 40% кисню, що надходить в орган≥зм, використовуЇтьс€ кл≥тинами головного мозку. ¬се по€снюЇтьс€ тим, що мозок не зможе спалювати глюкозу без кисню.

27.06.17