’орош≥ в≥дносини з колегами важлив≥ дл€ здоров'€
’орош≥ в≥дносини з колегами важлив≥ дл€ здоров'€
 ’орош≥ в≥дносини з колегами важлив≥ дл€ здоров'€

Ќа здоров'€ людини впливають багато фактор≥в. Ќе останню роль в≥д≥грають в≥дносини з ≥ншими людьми.

¬чен≥ довели, що люди, €к≥ отримують психолог≥чну п≥дтримку в≥д своњх колег, живуть довше за тих, хто п≥дтримки не маЇ.

ќсобливо добре простежуЇтьс€ зв'€зок м≥ж соц≥альною п≥дтримкою ≥ ризиком смерт≥ у в≥ц≥ 38-43 рок≥в. јле в≥дносини з начальником, при цьому, не впливали на ризик смерт≥.

¬ ход≥ досл≥дженн€ ви€вилос€, що чолов≥ки, що в≥дчували здатн≥сть контролювати ситуац≥ю ≥ самост≥йно приймати р≥шенн€ на робот≥, вмирали р≥дше. ” той же час у ж≥нок контроль ≥ можлив≥сть приймати р≥шенн€, навпаки, п≥двищували ризик смерт≥.

ѕ≥дтримка вважалас€ сильною вченими, €кщо колеги допомагали людин≥ у вир≥шенн≥ проблем ≥ були прив≥тними.  онтроль ≥ можлив≥сть приймати р≥шенн€ визначали, €к можлив≥сть прац≥вника про€вл€ти ≥н≥ц≥ативу ≥ самому вир≥шувати, €к краще використовувати своњ навички, €к дос€гати поставлених ц≥лей ≥ що робити на робот≥.

ƒосл≥дженн€ ірунтувалос€ на анал≥з≥ медичних запис≥в 820 дорослих людей, що проходили проф≥лактичн≥ огл€ди прот€гом 20 рок≥в. ”часниками стали прац≥вники великих ≥зрањльських ф≥рм. ¬ середньому вони працювали по 8,8 годин на день. “ретина становили ж≥нки, 80% прац≥вник≥в були одружен≥ ≥ мали д≥тей, 45% мали осв≥ту не менше 12 рок≥в. ” досл≥дженн≥ не включали людей, направлених на профогл€д у зв'€зку з псих≥чними чи ф≥зичними захворюванн€ми.

ѕровод€чи анал≥з, вчен≥ брали до уваги р≥зн≥ чинники ризику - р≥вень холестерину, тригл≥церид≥в, артер≥альний тиск, ≥ндекс маси т≥ла, споживанн€ алкоголю, кур≥нн€, симптоми тривоги ≥ депрес≥њ, попередн≥ госп≥тал≥зац≥њ.  р≥м того, учасники експерименту заповнювали запитальник, спр€мований на ви€вленн€ психолог≥чних чинник≥в ризику ≥ створений дл€ оц≥нки вимог, що пред'€вл€ютьс€ до прац≥вника, контролю, п≥дтримки колег ≥ начальника.

ѕрот€гом 20-р≥чного терм≥ну спостереженн€ померло 53 прац≥вника.

¬чен≥ вважають, що позитивний вплив контролю на робочому м≥сц≥ у чолов≥к≥в ≥ негативне у ж≥нок пов'€зано з тим, що б≥льш≥сть робочих м≥сць з виско≥м р≥внем контролю було зайн€то чолов≥ками, а не ж≥нками.

16.06.17