ѕсих≥чне виснаженн€ веде до ф≥зичноњ втоми
ѕсих≥чне виснаженн€ веде до ф≥зичноњ втоми
ѕсих≥чне виснаженн€ веде до ф≥зичноњ втоми
ѕсих≥чне напруженн€ викликаЇ ф≥зичну втому ≥ шкодить виконанню побутових справ ≥ робочих обов'€зк≥в. ≤ хоча вчен≥ пом≥тили, що активна д≥€льн≥сть не зач≥паЇ функц≥њ седц€ ≥ м'€з≥в, проте, запод≥юЇ серйозноњ шкоди ф≥зичним можливост€м т≥ла.

ƒосл≥дники запропонували учасникам експерименту њздити на велосипед≥, поки вони не вичерпають своњ сили. ƒо цього випробовуван≥ виконували прот€гом 90 хвилин п≥знавальн≥ завданн€, що вимагають хорошоњ пам'€т≥, швидкоњ реакц≥њ ≥ здатност≥ в≥дразу давати в≥дпов≥дь. ¬и€вилос€, що мозкова д≥€льн≥сть до ф≥зичних вправ приблизно на 15% п≥двищуЇ ймов≥рн≥сть надм≥рноњ втоми, але при цьому не зач≥паЇ частоту серцевих скорочень, артер≥альний тиск ≥ поглинанн€ кисню. ”часники пов≥домл€ли про так≥ симптоми, €к нестача енерг≥њ ≥ Ђтуман в голов≥ї, що часто зустр≥чаЇтьс€ у пац≥Їнт≥в з синдромом хрон≥чноњ втоми.

Ќав≥ть при нормальних ф≥з≥олог≥чних реакц≥€х вичерпанн€ псих≥чних можливостей негативно позначаЇтьс€ ≥ на можливост€х т≥ла. ‘≥зичний потенц≥ал т≥ла швидше вичерпуЇтьс€ при пост≥йному розумовому напруженн≥. «г≥дно з висновком невролог≥в, псих≥чна стомлюван≥сть гальмуЇ роботу мозку ≥ впливаЇ на р≥вн≥ допам≥ну, €кий пов'€заний ≥з стимулюванн€м почутт€ мотивац≥њ ≥ зусиль.

18.06.17