Ўоколад: ласощ≥ ≥ л≥ки
Ўоколад: ласощ≥ ≥ л≥ки

Ўоколад м≥стить велику к≥льк≥сть антиоксидант≥в, необх≥дн≥ дл€ судин ≥ серц€. јле нав≥ть самий €к≥сний шоколад - це не справжн≥ л≥ки.

¬исокий вм≥ст какао боб≥в (Ђчорний шоколадї) в шоколад≥ нав≥ть при дуже пом≥рному споживанн≥ спри€Ї зниженню ризику розвитку миготливоњ ​​аритм≥њ. ÷€ найб≥льш поширена форма порушенн€ серцевого ритму також Ї ≥ найнебезпечн≥шою, оск≥льки спри€Ї утворенню тромб≥в.

Ќевелик≥ тромби разом з кров'ю можуть потрапити в судини головного мозку, закупорити один з них ≥ викликати гостре кисневе голодуванн€ д≥л€нки мозку, що призводить до загибел≥ нейрон≥в. ÷е ≥ Ї ≥шем≥чний ≥нсульт, €кий призводить до загибел≥ хворих або важкоњ ≥нвал≥дност≥.

¬чен≥ в ход≥ досл≥джень ви€вили, що всього 100-200 г шоколаду, з'њден≥ прот€гом м≥с€ц€, забезпечують зниженн€ небезпеки розвитку миготливоњ ​​аритм≥њ, що зменшуЇ ризик розвитку ≥шем≥чного ≥нсульту.

”часниками досл≥дженн€ стали понад 55 тис€ч ос≥б за пер≥од 13 рок≥в. ” розпор€дженн≥ вчених була також ≥нформац≥€ про харчов≥ звички учасник≥в, в тому числ≥ про споживанн€ ними шоколаду.

¬и€вилос€, що в пор≥вн€нн≥ з випробуваними, €к≥ прот€гом м≥с€ц€ споживали менше одн≥Їњ порц≥њ (28 г) смачних ласощ≥в, у тих учасник≥в, €к≥ з'њдали в≥д 1 до 3-х порц≥й прот€гом кожного м≥с€ц€, ризик розвитку миготливоњ ​​аритм≥њ був нижче на 10% . —поживанн€ шоколаду в к≥лькост≥ одна порц≥€ в тиждень було пов'€зано з≥ зниженн€м ризику розвитку аритм≥њ вже на 17%, а у Ђласун≥вї, €к≥ щотижн€ балували себе 2-6 порц≥€ми шоколаду, небезпека розвитку аритм≥њ була нижче на 20%.

” той же час не сл≥д забувати, що шоколад м≥стить багато цукру ≥ багато кофењну, тому критики досл≥дженн€ красномовно зробили висновок: Ђƒл€ серц€ корисно те, що шк≥дливо дл€ п≥дшлунковоњ залози ...ї.10.06.2017