¬итрата нашого часу залежить в≥д настрою?
¬итрата нашого часу залежить в≥д настрою?
¬итрата нашого часу залежить в≥д настрою?

„ому б≥льш≥сть людей витрачають так багато часу на роботу ≥ виконанн€ домашн≥х обов'€зк≥в, хоча могли б проводити час в своЇ задоволенн€? ÷е питанн€ зац≥кавило вчених, л≥кар≥в та психолог≥в з багатьох крањн.

«а гедон≥чним у€вленн€м, люди мотивован≥ прагненн€м до насолоди ≥ уникають болю. ≤ хоч ≥снуЇ безл≥ч св≥дчень на п≥дтримку ц≥Їњ теор≥њ мотивац≥њ, вона все одно не по€снюЇ, чому люди часто витрачають час на те, що њм неприЇмно, хоча важливо дл€ забезпеченн€ довгострокового благополучч€.

ўоб зрозум≥ти, чому люди здатн≥ жертвувати короткостроковим щаст€м в ≥м'€ довгострокового благополучч€, вчен≥ з≥брали велику к≥льк≥сть даних, спостер≥гаючи за настроЇм ≥ д≥€льн≥стю 30 тис. ос≥б прот€гом м≥с€ц€. « ц≥Їю метою було створено спец≥альний додаток дл€ смартфон≥в.

¬ результат≥ ви€вилос€, що коли людина знаходитьс€ в хорошому настроњ, у нењ б≥льше шанс≥в виконати домашню роботу та ≥нш≥ неприЇмн≥, але потр≥бн≥ д≥њ прот€гом наступних к≥лькох годин, н≥ж коли вона перебуваЇ в поганому настроњ. ” такому випадку люди, навпаки, вважають за краще вибирати приЇмн≥ зан€тт€, наприклад, займатис€ спортом або проводити час з друз€ми. Ќапевно, це необх≥дно людин≥, щоб в≥дчути себе краще. ’оча анал≥з даних показав, що люди не завжди прагнуть до д≥€льност≥, спр€мованоњ на п≥двищенн€ задоволенн€, т≥льки в моменти похмурого настрою.

¬исновки вчених п≥дтверджують г≥потезу Ђгедон≥чноњ гнучкост≥ї, запропоновану √ербертом —имоном в 60-х роках минулого стол≥тт€. ¬≥н вважав, що у людей Ї к≥лька ц≥лей - короткостроков≥ ≥ довгостроков≥, а настр≥й допомагаЇ розставити серед них пр≥оритети.

ѕеребуваючи в поганому настроњ, люди прагнуть зосередитис€ на пол≥пшенн≥ свого настрою тут ≥ зараз, а ось люди в гарному настроњ схильн≥ думати про майбутнЇ. —аме в так≥ хвилини ми легко жертвуЇмо нашим миттЇвим щаст€м заради довгострокового добробуту.

06.06.17


ќбласть вкладених файл≥в