ѕроблеми з≥ щитовидкою - страждаЇ псих≥ка
ѕроблеми з≥ щитовидкою - страждаЇ псих≥ка
 ѕроблеми з≥ щитовидкою - страждаЇ псих≥ка

«ахворюванн€ щитовидноњ залози часто супроводжуютьс€ депрес≥Їю, занепокоЇнн€м ≥ псих≥атричними порушенн€ми. Ћ≥куванн€ проблеми може привести до пол≥пшенн€ настрою, пам'€т≥ ≥ когн≥тивних функц≥й.

јмериканськ≥ фах≥вц≥ прийшли до висновку, що л≥куванн€ прихованого г≥потиреозу, €ким страждають близько 2% американц≥в, може полегшити псих≥атричн≥ проблеми де€ких пац≥Їнт≥в.

ѕричин, за €кими може статис€ порушенн€ функц≥й щитовидноњ залози, безл≥ч, а з в≥ком ймов≥рн≥сть њх зб≥льшуЇтьс€. Ќадлишок гормон≥в щитовидноњ залози прискорюЇ метабол≥зм, що може викликати п≥тлив≥сть, серцебитт€, втрату ваги ≥ тривожн≥сть. ѕри деф≥цит≥ цих гормон≥в з'€вл€Їтьс€ швидка стомлюван≥сть, наб≥р ваги, мл€в≥сть, депрес≥њ, нездатн≥сть концентруватис€, проблеми з пам'€ттю. Ћ≥кар≥ вже давно ведуть дискус≥ю з приводу того, що первинно - проблеми з≥ щитовидкою або псих≥атричн≥ порушенн€.

≈ндокринологи сперечаютьс€ про необх≥дн≥сть л≥куванн€ прихованого г≥потиреозу. « одного боку, таке л≥куванн€ може п≥двищити навантаженн€ на серце ≥ привести до ускладнень при остеопороз≥ у ж≥нок. јле з ≥ншого боку, €кщо не л≥кувати захворюванн€, це може викликати стресов≥ навантаженн€ на серце ≥, зг≥дно з де€кими досл≥дженн€ми, п≥двищити ризик хвороби јльцгеймера та ≥нших форм слабоумства.

” ж≥нок захворюванн€ щитовидки виникають з набагато б≥льшою ймов≥рн≥стю, н≥ж у чолов≥к≥в, особливо п≥сл€ 50 рок≥в.

ўе одне не€сне дл€ доктор≥в питанн€, €кий р≥вень гормон≥в сл≥д вважати Ђнормальнимї. ƒе€к≥ фах≥вц≥ вважають, що пац≥Їнт≥в з ““√ в≥д 5 до 10, особливо з псих≥атричними розладами, сл≥д л≥кувати тиреоњдними препаратами.30.05.2017