ур≥нн€ губить ≥нтелект!
 ур≥нн€ губить ≥нтелект!

ўо ще не сказано про шкоду кур≥нн€? Ќезважаючи на велику к≥льк≥сть ≥нформац≥њ про небезпеку н≥котину, виробництво сигаретноњ промисловост≥, €к ≥ ран≥ше, процв≥таЇ. Ѕ≥льш≥сть курц≥в не в силах впоратис€ з≥ своЇю залежн≥стю. ѕри цьому, багато хто з них виправдовуютьс€ тим, що сигарета допомагаЇ њм думати, зосереджуватис€ на вир≥шенн≥ важливих питань ≥ заспокоюЇ.

Ќещодавно вчен≥ провели чергове досл≥дженн€ на предмет впливу кур≥нн€ на орган≥зм людини. ¬и€вилос€, що кр≥м хрон≥чного бронх≥ту ≥ атеросклерозу, високу ймов≥рн≥сть раку леген≥в та ≥шем≥чноњ хвороби серц€, пал≥нн€ негативно впливаЇ на мозок ≥ знижуЇ ≥нтелектуальн≥ зд≥бност≥ людини.

Ўотландськ≥ вчен≥ обстежили 465 добровольц≥в у в≥ц≥ 64 рок≥в, серед €ких близько половини були завз€тими курц€ми.  ожному учаснику пропонувавс€ наб≥р психолог≥чних тест≥в дл€ оц≥нки р≥вн€ IQ ≥ пам'€т≥. ѕот≥м учен≥ пор≥вн€ли результати учасник≥в з≥ збер≥гаючимис€ в арх≥вах результатами аналог≥чних тестувань, коли њм було по 11 рок≥в.

ѕор≥вн€нн€ показало, що курц≥ "в≥дстали" в≥д своњх некур€щих однол≥тк≥в за вс≥ма видами запропонованих тест≥в. «а час, що минув з першого обстеженн€, у них значно знизилис€ ≥ здатн≥сть до лог≥чного мисленн€, ≥ здатн≥сть до запам'€товуванн€ ≥ в≥дтворенн€ ≥нформац≥њ. ≤ нав≥ть коли досл≥дники виключили вплив Ђтрет≥хї фактор≥в (соц≥альний статус, р≥вень осв≥ти, характер роботи, вживанн€ алкоголю ≥ т. п.), в≥дм≥нн≥сть все одно залишилас€ статистично значущою, хоч ≥ зменшилас€ в к≥лька раз≥в.

¬чен≥ поки що не знайшли в≥дпов≥дь, чому кур≥нн€ порушуЇ роботу мозку. Ќайб≥льш правдопод≥бна з висунутих ними г≥потез св≥дчить, що п≥д д≥Їю н≥котину ≥ сигаретних смол нервов≥ кл≥тини стають б≥льш чутливими до д≥њ в≥льних радикал≥в - токсичних сполук, що утворюютьс€ в кл≥тинах в ход≥ окислювально-в≥дновних процес≥в. “акож сам≥ сигаретн≥ смоли зб≥льшують вм≥ст в≥льних радикал≥в в орган≥зм≥, а це теж зб≥льшуЇ ризик пошкодженн€ кл≥тин мозку.

29.05.17