як користуванн€ ≤нтернетом зм≥нюЇ мозок?
як користуванн€ ≤нтернетом зм≥нюЇ мозок?
як користуванн€ ≤нтернетом зм≥нюЇ мозок?

”€вити сучасне житт€ без ≤нтернету вже складно. ¬чен≥ розпов≥ли, €к регул€рне користуванн€ ¬сесв≥тньою павутиною ≥ соцмережами викликаЇ зм≥ни структури мозку людини.

—кануванн€ головного мозку ви€вило, що ≥снуЇ пр€ма залежн≥сть м≥ж к≥льк≥стю друз≥в у соцмереж≥ ≥ розм≥рами певних в≥дд≥л≥в мозку.

ѕоки що вчен≥ не можуть сказати, чи Ї ц≥ зм≥ни позитивними, так €к перший в≥дд≥л, €кий зб≥льшуЇтьс€ у зв'€зку з активним користуванн€м ≤нтернета - це в≥дд≥л пам'€т≥, а другий в≥дд≥л пов'€заний з розвитком аутизму.

” досл≥дженн≥ ≥з застосуванн€м тривим≥рного скануванн€ мозку вз€ли участь 125 студент≥в ун≥верситет≥в.

–озм≥ри в≥дд≥л≥в головного мозку були пропорц≥йн≥ €к к≥лькост≥ друз≥в в соц≥альних мережах, так ≥ Ђреальнихї друз≥в, тобто тих, з ким людина д≥йсно активно сп≥лкуЇтьс€.

¬чен≥ стверджують, що комп'ютер маЇ великий вплив на наш мозок, в≥н розвиваЇ одн≥ процеси ≥ гальмуЇ ≥нш≥. јле ран≥ше фах≥вц≥ не могли сказати того ж про ≤нтернет. «араз ведетьс€ робота над ще одним важливим питанн€м: чи будуть ц≥ зм≥ни розвиватис€ з часом.

ƒосл≥дники також в≥дзначають, що останн≥м часом стали розвиватис€ численн≥ спекул€ц≥њ на тему ≥стотноњ шкоди, €ку нашому мозку нанос€ть сучасн≥ комп'ютерн≥ технолог≥њ. ¬чен≥, що проводили анал≥з, вважають, що це звичайн≥ м≥фи, не п≥дкр≥плен≥ жодними фактами, так €к про вплив ≤нтернету ≥ комп'ютер≥в на мозок в≥домо небагато, все досл≥дженн€ на даний час на цю ж тему обмежуютьс€ лише статистичними спостереженн€ми, автори €ких часто не враховують багато сторонн≥х чинник≥в при формуванн≥ висновк≥в.

≤снуЇ ймов≥рн≥сть, що нове досл≥дженн€ породить нову г≥потезу про те, що ≤нтернет провокуЇ розвиток аутизму. «а словами самих вчених, так≥ висновки сьогодн≥ робити передчасно, хоча б тому, що зб≥льшенн€ в≥дпов≥дного в≥дд≥лу головного мозку ще не означаЇ, що хвороби в майбутньому н≥€к не уникнути.

28.05.17