Ќеспри€тливе дитинство позначаЇтьс€ на здоров'њ прот€гом житт€
Ќеспри€тливе дитинство позначаЇтьс€ на здоров'њ прот€гом житт€
Ќеспри€тливе дитинство позначаЇтьс€ на здоров'њ прот€гом житт€

«ахворюванн€ дорослих нер≥дко обумовлен≥ обставинами нещасливого дитинства першого дес€тил≥тт€. ѕ≥д впливом психолог≥чних, економ≥чних або соц≥альних труднощ≥в д≥ти можуть страждати в≥д довготривалих емоц≥йних проблем, збоњв в метабол≥зм≥ та ≥мунн≥й систем≥, €к≥ п≥двищують ймов≥рн≥сть захворювань згодом.

¬чен≥ провели спостереженн€ над 1037 ос≥б. ћетою досл≥дженн€ було вивчити зв'€зок м≥ж дит€чими сприйн€тт€ми ≥ захворюванн€ми в дорослому житт≥. ”часник≥в оц≥нили за р≥внем соц≥ально-економ≥чних проблем, жорстоким поводженн€м ≥ соц≥альною ≥зол€ц≥эю прот€гом перших дес€ти рок≥в житт€. ƒосл≥дники перев≥рили учасник≥в в≥ком 32 рок≥в, ви€вл€ючи у них три фактори ризику в≥кових захворювань: депрес≥њ, р≥вень запаленн€ ≥ на€вн≥сть де€ких проблем з обм≥ном речовин.

¬и€вилос€, що доросл≥, €к≥ страждали в≥д стрес≥в в дитинств≥, част≥ше потрапл€ли до групи ризику, пов'€зан≥ з в≥ковими захворюванн€ми. Ќеспри€тлив≥ под≥њ дитинства привели до депрес≥њ в 31% випадк≥в, до п≥двищеного запаленн€ - в 13%, до порушенн€ обм≥ну речовин - в 32% випадк≥в.

¬чен≥ за€вили, що вплив неспри€тливого досв≥ду дитинства на можлив≥сть розвитку захворюванн€ у доросл≥ роки не залежить в≥д ≥нших фактор≥в ризику (низька вага при народженн≥, спадков≥сть).


10.05.2017