” чому головна причина чолов≥чого облис≥нн€?
” чому головна причина чолов≥чого облис≥нн€?
” чому головна причина чолов≥чого облис≥нн€?

“ема облис≥нн€ Ї досить гострою дл€ багатьох чолов≥к≥в. ѕри цьому проблема ж≥ночого облис≥нн€, €ка також ≥снуЇ, не так актуальна.

Ѕагато чолов≥к≥в починають втрачати волосс€ в досить молодому в≥ц≥, ≥ до 30-40 рок≥в де€к≥ з них вже зовс≥м лис≥, а ≥нш≥ лис≥ють поступово.

¬трата волосс€ породжуЇ у чолов≥к≥в почутт€ невпевненост≥, у них з'€вл€ютьс€ комплекси через нестачу волосс€, де€к≥ нав≥ть починають носити перуки.

¬чен≥ встановили, що лисина у чолов≥к≥в з'€вл€Їтьс€ через генетичн≥ особливост≥ њх матер≥в.

ƒосл≥дники провели анал≥з стану понад 50 тис€ч чолов≥к≥в, €к≥ страждають облис≥нн€м. ¬чен≥ знайшли сп≥льн≥ риси у цих чолов≥к≥в на генетичному р≥вн≥. Ѕуло ви€влено на€вн≥сть 287 генетичних мутац≥й, €к≥ можуть викликати випаданн€ волосс€.

¬и€вилос€, що зм≥ни можуть в≥дбуватис€ саме в ’-хромосом≥, тобто передаютьс€ по материнськ≥й л≥н≥њ, але страждають в≥д цих мутац≥й, в основному, чолов≥ки, ж≥нки ж р≥дше стикаютьс€ з такою проблемою.

«а результатами б≥льш раннього досл≥дженн€ передбачалос€, що цей розлад може бути пов'€зано з проблемами гормонального характеру. јле вчен≥ про гормональний характер хвороби можуть т≥льки здогадуватис€.

“епер вчен≥ спод≥ваютьс€, що нове досл≥дженн€ допоможе знайти зас≥б дл€ боротьби з облис≥нн€м, впливаючи на зм≥нен≥ гени.

¬ даний час дл€ л≥куванн€ облис≥нн€ використовуЇтьс€ пересадка волосс€, але вчен≥ спод≥ваютьс€ в майбутньому вир≥шувати проблему без оперативного втручанн€.


01.05.2017