ѕсихолог≥чн≥ причини п≥двищеного тиску
ѕсихолог≥чн≥ причини п≥двищеного тиску
ѕсихолог≥чн≥ причини п≥двищеного тиску

Ќаше житт€ наповнене €к радощами, так ≥ негараздами, що неодм≥нно в≥дбиваЇтьс€ на здоров'њ. ќсобливо схильн≥ до переживань судини.

Ѕагато людей, особливо з в≥ком, пом≥чали, що неприЇмност≥ ≥ нервуванн€ супроводжуютьс€ ломотою в потилиц≥ ≥ нудотою, тобто п≥двищенн€м тиску. јртер≥альний тиск п≥двищуЇтьс€ ≥ у здоровоњ людини, особливо в моменти ф≥зичного ≥ псих≥чного напруженн€. јле €кщо таке трапл€Їтьс€ пост≥йно, можна вже за€вл€ти про г≥пертон≥ю.

«'€сувалос€, що Ї люди, схильн≥ до г≥пертон≥њ за складом характеру. ÷е стриман≥, шл€хетн≥, приЇмн≥ в сп≥лкуванн≥ люди. ¬они завжди знають, чого хочуть, робл€ть гарну кар'Їру, займають висок≥ посади. јле ось на кер≥вних постах њм доводитьс€ зовс≥м несолодко, ≥ все тому, що њм важко дов≥р€ти ≥ншим люд€м. ѓм властиво все контролювати, перев≥р€ти кожну др≥бницю.  р≥м того, за великодушним фасадом часто приховуЇтьс€ пригн≥чена агрес≥€. “акий перфекц≥он≥зм, бажанн€ вигл€дати в будь-€к≥й ситуац≥њ пристойно часто вимагають пост≥йноњ напруги, що зак≥нчуЇтьс€ г≥пертон≥Їю. —тримуванн€ емоц≥й неодм≥нно б'Ї по судинах. “ак званий синдром в≥дм≥нника на лице.

якщо ран≥ше вважалос€, що г≥пертон≥€ - хвороба похилого в≥ку, то тепер вона все част≥ше зустр≥чаЇтьс€ у молодих ≥ нав≥ть у школ€р≥в. “ут нема чому дивуватис€, адже тривожн≥ батьки робл€ть все, щоб њх чадо ви€вилос€ Ђнай-найкращимї. ј дитина, в≥дчуваючи батьк≥вський настр≥й, сама пан≥чно боњтьс€ не в≥дпов≥дати оч≥куванн€м дорослих. ѕеребуваючи в пост≥йному псих≥чному напруженн≥, дитина починаЇ страждати в≥д стрибк≥в тиску: показники тиску коливаютьс€ в≥д низьких до дуже високих. ј в п≥дл≥тковому в≥ц≥ п≥дключаютьс€ ще й гормональн≥ скачки ≥ нервов≥ зриви. ўо чекаЇ таку дитину до зак≥нченн€ школи? ¬она перетворюЇтьс€ на зак≥нченого г≥пертон≥ка! ј тому зовс≥м не дивно, що сьогодн≥ так поширен≥ ≥нфаркти та ≥нсульти серед тридц€тир≥чних.


22.04.2017