ѕерех≥д на л≥тн≥й час призводить до збоњв гормон≥в сну
ѕерех≥д на л≥тн≥й час призводить до збоњв гормон≥в сну
 ѕерех≥д на л≥тн≥й час призводить до збоњв гормон≥в сну

” цю пору року ми традиц≥йно переходимо на л≥тн≥й час. ѕро стресове сприйн€тт€ орган≥змом такого перескоку сказано чимало. јле вчен≥ з ун≥верситету —урре€ (¬елика Ѕритан≥€) знайшли ще один негативний насл≥док дл€ орган≥зму.

¬чен≥ по€снюють, що циркадний ритм, €кий в значн≥й м≥р≥ визначаЇ наш спос≥б житт€, багато в чому ор≥ЇнтуЇтьс€ на стан денного св≥тла. ѕри зм≥н≥ часового по€су в≥н вловлюЇ зм≥ни ≥ починаЇ перебудовуватис€. јле коли мова йде про переведенн€ годинника, даних аналог≥чних зм≥н не в≥дбуваЇтьс€, через що людин≥ значно складн≥ше перебудуватис€ на новий режим, особливо п≥дл≥ткам.

¬ ход≥ досл≥джень було встановлено, що сон студент≥в п≥сл€ зм≥ни часу доби скоротивс€ в середньому на дв≥ години - з 8 до 6, ≥ такий режим у них тривав прот€гом двох тижн≥в. Ќайчаст≥ше це було пов'€зано з тим, що студенти не могли заснути в потр≥бний час по новому режиму, так €к циркадний ритм знаходивс€ в повному хаос≥, що ч≥тко показали анал≥зи гормон≥в. “ак звана група гормон≥в сну могла вид≥л€тис€ не годину, на дв≥ або нав≥ть на три години п≥зн≥ше норми. «б≥й у виробленн≥ гормону мелатон≥ну негативно впливаЇ на €к≥сть сну.

” дорослих зм≥ни не так пом≥тн≥ - лише близько 50% з них внасл≥док зм≥ни часу доби змушен≥ скоротити н≥чний сон з 8 до 7 годин. ¬чен≥ стверджують, що чим старша людина, тим прост≥ше њй п≥длаштуватис€ п≥д под≥бн≥ зм≥ни. ¬же через дв≥-три тижн≥ нормальний ритм може бути в≥дновлений, але за цей час може бути завдано ≥стотноњ шкоди здоров'ю, зокрема серцево-судинн≥й систем≥.

Ќа цей пер≥од також ≥стотно зростаЇ ризик розвитку цукрового д≥абету ≥ депрес≥њ, людина буде пост≥йно в≥дчувати недосипанн€.  ≥лька знизитьс€ активн≥сть мозку, ≥ людина буде демонструвати г≥рший р≥вень мисленн€.19.01.2022