√айморит або нежить?
√айморит або нежить?

«нову нежить, та й головн≥ бол≥ не проход€ть? ѕриход€чи з даними симптомами на прийом до отоларинголога, л≥кар ставить д≥агноз: гайморит.

ѕри нежит≥ в носових ходах розмножуЇтьс€ ≥нфекц≥€, патогенн≥ бактер≥њ викликають набр€к слизовоњ носа, н≥с ЂзакладаЇї. ѕот≥м з'€вл€Їтьс€ слиз, спочатку прозорий, пот≥м густий, зеленого кольору. ÷е вже маЇ насторожити, так €к по€ва слизу зеленого кольору - ознака сильного запаленн€. ѕри тривалому нежит≥ порушуЇтьс€ функц≥€ слизовоњ, що ≥ викликаЇ гайморит. јле точний д≥агноз встановлюЇтьс€ т≥льки на основ≥ даних рентгена.

ќзнаки гаймориту

- ’рон≥чно закладений н≥с.

- ¬ид≥ленн€ з носа гущ≥, н≥ж при звичайному нежит≥, ≥ з неприЇмним запахом.

- √оловний б≥ль, б≥ль при натисканн≥ на пазуху, €кий посилюЇтьс€ при нахил≥ або поворот≥ голови, кашл≥ та чханн≥, головний б≥ль спостер≥гаЇтьс€ в друг≥й половин≥ дн€.

- ѕ≥двищена стомлюван≥сть.

- Ѕ≥ль може поширюватис€ на оч≥, зуби, скрон≥ ≥ лобову частину.

- ЌеприЇмний запах з рота через ст≥канн€ по задн≥й ст≥нц≥ глотки патолог≥чного секрету.

- –анковий кашель, в≥дхаркуванн€ мокротинн€.

- √лухий голос Ђв н≥сї.

ƒл€ хрон≥чноњ форми гаймориту характерн≥ загальна слабк≥сть, швидка стомлюван≥сть, головний б≥ль (особливо у веч≥рн≥ години), закладен≥сть носа, вид≥ленн€ з нього (в основному гн≥йн≥), втрата нюху.

ѕоради: п≥д час загостренн€ не вживайте молока ≥ молочних продукт≥в; в раз≥ втрати нюху, налийте на гар€чу сковороду оцет ≥ вт€гуйте носом його випаровуванн€.

”вага! якщо крапати в н≥с, закинувши голову назад, крапл≥ в≥дразу стечуть в носоглотку без жодного ефекту дл€ порожнини носа. ўоб ефект був максимальним, крапл≥ необх≥дно вводити в праву н≥здрю, нахиливши голову до правого плеча, ≥ навпаки.22.01.2022