„ому не можна њсти б≥л€ комп'ютера або перед телев≥зором?
„ому не можна њсти б≥л€ комп'ютера або перед телев≥зором?
 „ому не можна њсти б≥л€ комп'ютера або перед телев≥зором?

ўоб апетит працював нормально, необх≥дний ц≥лий р€д фактор≥в: зовн≥шн≥й вигл€д страви, тар≥лка, на €к≥й вона подаЇтьс€, аромат ≥ кол≥р продукту, атмосфера, в €к≥й ми приймаЇмо њжу, звуки, €к≥ нас оточують.

ƒ≥Їтологи категорично проти прийому њж≥ перед телев≥зором або комп'ютером. ≤ зовс≥м не тому, що це некультурно, а тому, що в≥двол≥каючись на сюжет ф≥льму, ми сам≥ не пом≥чаЇмо, що з'њдаЇмо набагато б≥льше, чим нам необх≥дно.

“акож ми практично не насолоджуЇмос€ самим процесом њж≥, так €к вс€ наша увага прикута до екрану ≥ чисто на психолог≥чному р≥вн≥ нам може здатис€, що ми все ще не нањлис€.

“ому головне правило - њсти т≥льки за столом, пов≥льно ≥ ретельно пережовувати њжу ≥ насолоджуватис€ процесом. ј перегл€ди сер≥ал≥в ≥ листуванн€ в соц≥альних мережах краще залишити на пот≥м.

” процес≥ поглинанн€ њж≥ важливу роль в≥д≥грають оч≥. Ќеобх≥дно насолоджуватис€ видом страви, а також Ђприкинути на окої, ск≥льки ви вже з'њли, усв≥домлюючи, що ц≥Їњ порц≥њ буде достатньо дл€ насиченн€.

ƒ≥Їтологи рад€ть в≥дмовитис€ в≥д великих тар≥лок, так €к вони викликають бажанн€ наповнити њх до крањв. ¬ибирайте невелик≥ тар≥лки, так психолог≥чно порц≥€ здаЇтьс€ б≥льшою. ј психологи рад€ть ще один прийом - купити тар≥лку синього, с≥рого або чорного кольору, так €к ц≥ кольори знижують апетит. јдже в природ≥ в натуральних продуктах так≥ кольори зустр≥чаютьс€ р≥дко, а тому апетит вони не викликають, на в≥дм≥ну в≥д помаранчевих або червоних кольор≥в, €к≥ розпалюють апетит через асоц≥ац≥њ.11.02.2022