«дорове стар≥нн€ маЇ стати пр≥оритетним
«дорове стар≥нн€ маЇ стати пр≥оритетним
 «дорове стар≥нн€ маЇ стати пр≥оритетним

¬ивчаючи зростанн€ тривалост≥ житт€ людини, експерти в≥дзначили, що до 2020 року вперше в ≥стор≥њ людства чисельн≥сть людей у в≥ц≥ 60 рок≥в ≥ старше перевищить чисельн≥сть д≥тей в≥ком до 5 рок≥в. ƒо 2050 року чисельн≥сть населенн€ похилого в≥ку на планет≥ в ц≥лому складе 2 м≥ль€рди ос≥б, в пор≥вн€нн≥ з 841 м≥льйоном на сьогодн≥шн≥й день. ѕереважне число (80%) будуть проживати в крањнах з низьким ≥ середн≥м р≥внем доходу. ” високорозвинених крањнах зб≥льшенн€ тривалост≥ житт€ по€снюЇтьс€ скороченн€м смертност≥ в≥д серцево-судинних захворювань. ƒос€гти цього вийшло завд€ки скороченню вживанн€ тютюну ≥ зниженн€ кров'€ного тиску, а також розвитку ефективних медичних технолог≥й.

” той же час, недивл€чись на те, що люди стали жити довше, це не означаЇ, що њх здоров'€ покращилос€. “ак, майже чверть (23%) випадк≥в смертност≥ ≥ захворюваност≥ припадаЇ на людей старше 60 рок≥в, що пов'€зано з такими захворюванн€ми, €к рак, хрон≥чн≥ респ≥раторн≥ захворюванн€, серцев≥ захворюванн€, захворюванн€ к≥стково-м'€зовоњ системи, псих≥чн≥ та невролог≥чн≥ порушенн€. “акий довгостроковий т€гар захворювань ≥ зниженн€ добробуту в≥дбиваЇтьс€ негативно на пац≥Їнтах, њх с≥м'€х, систем≥ охорони здоров'€ ≥ економ≥ц≥. «а прогнозами, ц€ тенденц≥€ буде наростати з кожним роком. «г≥дно з останн≥ми оц≥нками, до 2050 року чисельн≥сть людей з деменц≥Їю повинна зрости з 44 млн до 135 млн.

–азом з тим не можна всю в≥дпов≥дальн≥сть за пол≥пшенн€ €кост≥ житт€ л≥тн≥х людей покладати на сектор охорони здоров'€. ¬елике значенн€ маЇ розроблена ≥ прийн€та стратег≥€ б≥льш €к≥сного запоб≥ганн€ хрон≥чним захворюванн€м шл€хом забезпеченн€ доступноњ в ц≥новому в≥дношенн≥ медичноњ допомоги вс≥м л≥тн≥м люд€м.  р≥м того, в≥дпов≥дальн≥сть за здоров'€ лежить конкретно на кожн≥й людин≥. јдже чим в≥дпов≥дальн≥ше ми будемо ставитис€ до здоров'€, свого харчуванн€, способу житт€, тим ≥мов≥рн≥ше зберегти орган≥зм здоровим до старост≥ та зб≥льшенн€ тривалост≥ житт€.19.02.2022