„ому болить у правому боц≥?
 „ому болить у правому боц≥?

якщо б≥ль у правому боц≥ Ї регул€рним або р≥зким, не варто його ≥гнорувати. ’вороблив≥ в≥дчутт€ в правому боц≥ можуть бути небезпечним сигналом про серйозн≥ захворюванн€. ѕричин цього хворобливого €вища може бути багато ≥ краще про них знати, щоб вчасно звернутис€ за медичною допомогою.

√острий холецистит

ѕри цьому захворюванн≥ б≥ль супроводжуЇтьс€ п≥двищенн€м температури т≥ла, присмаком г≥ркоти у рот≥, нудотою ≥ блювотою, зат€жною слабк≥стю. ѕри цьому може спостер≥гатис€ пожовт≥нн€ шк≥ри ≥ б≥лк≥в очей. ’вороблив≥ в≥дчутт€ локал≥зуютьс€ в правому п≥дребер'њ, спочатку мають нападопод≥бний, пот≥м пост≥йний характер, а при кашл≥, чханн≥ ≥ глибоких вдихах ≥ напруз≥ посилюютьс€.

∆овчнокам'€на хвороба

Ѕ≥ль у правому боц≥ не завжди з'€вл€Їтьс€ при даному захворюванн≥.  амен≥ в жовчному м≥хур≥ можуть тривалий час не давати про себе знати ≥ ви€вл€ютьс€ лише при проф≥лактичному обстеженн≥ орган≥в черевноњ порожнини. јле коли камен≥ починають рухатис€, р≥зко з'€вл€ютьс€ ≥нтенсивн≥ приступообразн≥ ≥ р≥зк≥ бол≥ п≥д правою реберною дугою. Ѕ≥ль часто в≥ддаЇ в поперек, п≥д праву лопатку, в руку, ≥нод≥ - в область серц€. ѕри цьому б≥ль супроводжуЇтьс€ нудотою ≥ пост≥йноњ блювотою.

√острий панкреатит

ќсобливо часто цей симптом про€вл€Їтьс€ п≥сл€ вживанн€ спиртного, жирних ≥ смажених страв. Ѕол≥ локал≥зуютьс€ у верхн≥й частин≥ живота ≥ мають опер≥зуючий характер, в≥ддаючи в л≥вий б≥к або спину.

ќпер≥зуючий лишай

÷е вид герпесу, €кий може початис€ з болей у правому боц≥ ≥ за в≥дчутт€ми нагадувати напад гострого панкреатиту. —початку б≥ль з'€вл€Їтьс€ в прав≥й частин≥ живота ≥ маЇ гострий ≥ р≥зкий характер. ћоже супроводжуватис€ нудотою ≥ ознобом, що збиваЇ з пантелику не т≥льки пац≥Їнт≥в, але ≥ л≥кар≥в. јле через 1-2 дн€ на шк≥р≥ з'€вл€ютьс€ характерн≥ дл€ герпесу др≥бн≥ бульбашки.

√острий апендицит

” цьому випадку б≥ль з'€вл€Їтьс€ у верхньому в≥дд≥л≥ живота або б≥л€ пупка, а через к≥лька годин перем≥щуЇтьс€ в праву клубову область (над паховою складкою). Ѕ≥ль може про€вл€тис€ в супровод≥ д≥арењ, нудоти, блювоти, лихоманки, втрати апетиту. “очний д≥агноз поставить л≥кар за допомогою пальпац≥њ живота. ѕри п≥дозрах на апендицит необх≥дно негайно викликати швидку допомогу, щоб уникнути важких ускладнень.

√≥неколог≥чн≥ захворюванн€

Ѕ≥ль у правому боц≥ у ж≥нок ≥нод≥ може св≥дчити про на€вн≥сть к≥сти €Їчника, позаматкову ваг≥тн≥сть або ≤ѕ—Ў. ¬ цьому випадку бол≥ пост≥йн≥, з кожним днем посилюютьс€. ѕаралельно з'€вл€ютьс€ вид≥ленн€ з п≥хви, лихоманка ≥ сильна слабк≥сть. Ќеобх≥дно €комога швидше звернутис€ до л≥кар€-г≥неколога.

“равми

якщо б≥ль у правому боц≥ з'€вилас€ п≥сл€ удару або пад≥нн€, то причиною його можуть стати перелом або тр≥щина ребер. Ѕ≥ль посилюЇтьс€ при спробах глибокого подиху, при поворотах в сторону, при кашл≥ та чханн≥. Ќа м≥сц≥ травми може з'€витис€ набр€к або гематома.