як≥ продукти викликають печ≥ю?
як≥ продукти викликають печ≥ю?
як≥ продукти викликають печ≥ю?

ѕеч≥€ - це знайоме багатьом в≥дчутт€ печ≥нн€, що поширюЇтьс€ по стравоходу. ѕаралельно можуть виникати в≥дчутт€ переповненост≥ шлунка, г≥ркоти або кислоти в рот≥, €к≥ посилюютьс€ при нахилах ≥ в положенн≥ лежачи.

ѕеч≥€ виникаЇ при закиданн≥ (рефлюкс≥) вм≥сту шлунку в стравох≥д. јгресивний шлунковий с≥к подразнюЇ ст≥нки стравоходу, що ≥ в≥дчуваЇтьс€ €к печ≥нн€.

ѕеч≥€ - частий Ђг≥стьї у людей, €к≥ неправильно харчуютьс€ - њжа всухом'€тку, на ходу, зловживанн€ кавою, м≥цним чаЇм, м'€тними напо€ми. „асто в≥дчутт€ печ≥нн€ за грудиною виникаЇ внасл≥док п≥двищенн€ внутр≥шньочеревного тиску при надм≥рн≥й ваз≥, ваг≥тност≥, при туго зат€гнутому по€с≥ або при п≥дн€тт≥ важких предмет≥в.

якщо ви часто стикаЇтес€ з такою проблемою €к печ≥€, то вам варто уникати таких продукт≥в.

1. —мажена картопл€

—мажена картопл€ - страва, улюблене з дитинства. јле все-таки в≥д нењ краще утримуватис€.  р≥м того, що вона занадто калор≥йна, в н≥й ще багато крохмалю ≥ жиру, що загрожуЇ неприЇмност€ми дл€ процесу травленн€. «алишки неперетравленоњ њж≥ затримуютьс€ в шлунку, що провокуЇ додатковий викид шлункового соку ≥ подальшу печ≥ю.

2. „ервоне вино

јлкоголь провокуЇ вид≥ленн€ надм≥рноњ к≥лькост≥ шлункового соку, €кий незабаром виходить за меж≥ шлунка ≥ потрапл€Ї в стравох≥д. —аме червоне вино Ї л≥дером по стимул€ц≥њ вид≥ленн€ шлункового соку. якщо 100-150 мл вина допомагаЇ пол≥пшити травленн€, то б≥льш висок≥ дози викликають печ≥ю ≥ в≥дрижку.

3. √≥рчиц€ ≥ аджика

√остр≥ страви стимулююче д≥ють на апетит. ¬ результат≥ шлунковий с≥к виробл€Їтьс€ ≥нтенсивн≥ше, а тому надлишок його потрапл€Ї в стравох≥д.

4. ÷итрусов≥

¬≥там≥н — зб≥льшуЇ кислотн≥сть шлунка, що ≥ викликаЇ печ≥ю ≥ неприЇмн≥ в≥дчутт€. Ќе варто зловживати цитрусовими, особливо на голодний шлунок.

5. Ўоколад

¬с≥ солодощ≥, €к≥ м≥ст€ть какао-боби, надають розслаблюючу д≥ю на м'€зи, €к≥ контролюють роботу сф≥нктера м≥ж шлунком ≥ стравоходом. як результат - перегородка розслаблюЇтьс€ ≥ шлунковий с≥к потрапл€Ї в стравох≥д.

6. —ол≥нн€

 онсервац≥€ взимку ц≥лком звична на наших столах. јле зловживати нею не варто, так €к так≥ продукти м≥ст€ть оцет, €кий ≥ викликаЇ печ≥ю.

7. —ир

—ир ≥ твердий сир м≥ст€ть велику к≥льк≥сть б≥лка ≥ жир≥в. ѕотрапл€ючи в шлунок, вони стимулюють ≥нтенсивн≥ процеси травленн€, що п≥дсилюЇ кислотн≥сть ≥ провокуЇ по€ву в≥дчутт€ печ≥нн€ в стравоход≥.

8.  овбаса

ќсобливо це стосуЇтьс€ копченоњ ковбаси. Ўлунково-кишковому тракту важко впоратис€ з копченост€ми. ƒл€ њх перетравленн€ вид≥л€Їтьс€ набагато б≥льше сол€ноњ кислоти, що ≥ веде до печ≥њ. Ќеперетравлен≥ залишки њж≥ потрапл€ють в кишечник, що викликаЇ процеси брод≥нн€, газоутворенн€, з'€вл€Їтьс€ в≥дрижка ≥ метеоризм. ј магазинне копчене м'€со ≥ ковбаси включають в себе глутамат натр≥ю, що вдв≥ч≥ ускладнюЇ процес перетравленн€.

9. ∆уйка

∆уванн€ жуйки п≥сл€ њди корисно дл€ очищенн€ зуб≥в в≥д залишк≥в њж≥. јле поки ми жуЇмо, в шлунок потрапл€Ї пов≥тр€, що викликаЇ в≥дрижку. ј €кщо жуйка ментолова, то це загрожуЇ по€вою печ≥њ. ћентол розслабл€Ї м'€зи сф≥нктера, в≥д чого шлунковий с≥к проникаЇ в стравох≥д.

10. √азован≥ напоњ

¬с≥ газован≥ напоњ, нав≥ть слабогазован≥, м≥ст€ть вуглекислий газ. ѕотрапл€ючи в шлунок, бульбашки газу дратують його ст≥нки, що ≥ веде до посиленого газоутворенн€ ≥ по€ви в≥дрижки. ј при велик≥й к≥лькост≥ напою посилюЇтьс€ секрец≥€ шлункового соку, що викликаЇ печ≥ю.02.01.2017