орисн≥ ≥ шк≥длив≥ дит€ч≥ солодощ≥
 орисн≥ ≥ шк≥длив≥ дит€ч≥ солодощ≥
 орисн≥ ≥ шк≥длив≥ дит€ч≥ солодощ≥

≤ доросл≥, ≥ д≥ти з нетерп≥нн€м чекають новор≥чних св€т. јдже це завжди веселощ≥, нов≥ оч≥куванн€, подарунки ≥, звичайно, солодощ≥. як важко захистити в цей пер≥од маленьких ласун≥в в≥д мор€ р≥зноњ смакоти. Ћ≥кар≥ ж в≥дзначають, що дл€ них новор≥чний пер≥од - самий Ђгар€чийї. јдже саме в цей час багато д≥тей ви€вл€Їтьс€ на л≥карн€ному л≥жку через Ђх≥м≥чн≥ї солодощ≥.

—права в тому, що сучасн≥ цукерки та ≥нш≥ ласощ≥ р≥дко не включають в себе х≥м≥чн≥ ароматизатори, барвники, €к≥ можуть викликати ≥нтоксикац≥ю та отруЇнн€. ” дитини може початис€ нудота, блювота, на т≥л≥ з'€вл€ютьс€ висипанн€, починаЇтьс€ розлад шлунка, часто п≥дн≥маЇтьс€ температура. Ѕатьки можуть сплутати дан≥ симптоми з в≥русними ≥нфекц≥€ми, а насправд≥ вс€ справа в Ђсолодкомуї отруЇнн≥.

¬ажливо при даних симптомах не займатис€ самол≥куванн€м, а показати дитину л≥карю, €кий точно поставить д≥агноз ≥ порадить вивести вс≥ отруйн≥ х≥м≥кати з орган≥зму за допомогою сорбент≥в.

—орбент - найб≥льш правильний зас≥б при Ђсолодкомуї отруЇнн≥. ¬≥н ≥ алергени виведе, ≥ з отруЇнн€м впораЇтьс€.

јле щоб не з≥псувати д≥т€м св€то солодкими частуванн€ми, треба знати, €к≥ з них шк≥длив≥, а €к≥ корисн≥.

 орисно (в невеликих к≥лькост€х)

„орнослив, родзинки, курага, гор≥хи, банани.

«еф≥р ≥ пастила

÷е, мабуть, найбезпечн≥ш≥ солодощ≥, де цукор поЇднуЇтьс€ з пектином (кл≥тковиною).  л≥тковина не дозвол€Ї цукру всмоктуватис€ занадто швидко ≥ п≥двищувати р≥вень глюкози в кров≥.

ћармелад

ѕри цьому краще вибирати мармелад найсв≥тл≥ший. ƒо складу мармеладу входить фруктовий с≥к, желатин ≥ цукор.

Ћьод€ники

‘руктовий с≥к з цукром шкоди дитин≥ не принесе. јле звертайте увагу на склад - в цукерках повинен бути т≥льки цукор без вс€ких х≥м≥чних добавок. ј €кщо на упаковц≥ не вказаний склад, то краще так≥ ласощ≥ не давати дитин≥.

Ўоколад

„истий шоколад сам по соб≥ корисний: покращуЇ кровот≥к в мозку, а енергетичн≥ процеси завд€ки шматочку шоколаду йдуть швидше, також в≥н стимулюЇ виробленн€ ≥нтерферон≥в - захисник≥в орган≥зму.  р≥м того, шоколад допомагаЇ виробленню Ђгормон≥в задоволенн€ї. “ому справжн≥й шоколад в подарунку у дитини буде дуже нав≥ть доречний. јле треба пам'€тати про пом≥рне його вживанн€, так €к в≥н у великих к≥лькост€х може стати причиною алерг≥њ.

¬афл≥

ћаютьс€ на уваз≥ вафл≥ без прошарк≥в ≥ наповнювач≥в.

Ўк≥дливо

„упа-чупси та ≥нш≥ Ђдивацтваї

ќсобливо шк≥длив≥ цукерки вс€ких Ђкислотнихї кольор≥в - неприродно червоних, зелених, син≥х ≥ т.п. ¬они м≥ст€ть не т≥льки багато цукру, але також ароматизатори та барвники, €к≥ особливо шк≥длив≥ орган≥зму. Ћ≥кар≥ кажуть, що вс€ ц€ х≥м≥€ на паличц≥ Ї найчаст≥шою причиною потрапл€нн€ д≥тей в л≥карню з нападами алерг≥њ ≥ отруЇнн€ми.

Ђ¬ибухов≥ї солодощ≥

¬они можуть бути з самою р≥зною назвою ≥ самоњ р≥зноњ форми, але у вс≥х на упаковц≥ Ї в≥дм≥нна риса - намальований веселий вибух. ÷е можуть бути льод€ники, може бути шипучий порошок, €кий шипить, пузиритьс€ ≥ вибухаЇ в рот≥. ƒ≥ти особливо любл€ть ц≥ цукерки, тому що вони см≥шно лоскочуть €зик. јле цей порошок небезпечний дл€ слизовоњ шлунка ≥ ротовоњ порожнини.

Ўоколадн≥ батончики

Ќа жаль, шоколаду в них практично немаЇ. ¬ основному, в них со€, пальмова ол≥€, п≥дсилювач≥ смаку, фарбники ≥ ароматизатори.

∆уйка

якщо жуванн€ триваЇ 5-10 хвилин, то н≥чого страшного не станетьс€, нав≥ть навпаки, очиститьс€ ротова порожнина в≥д залишк≥в њж≥. јле тривале жуванн€ небезпечно дл€ травноњ системи, а також дитина ковтаЇ х≥м≥чн≥ добавки та барвники.

∆увальний мармелад

÷≥ Ђгумов≥ї р≥знокольоров≥ цукерки завжди привертають малюк≥в, особливо, €кщо вони зроблен≥ в форм≥ зв≥р€ток або казкових персонаж≥в. јле сам≥ ви хоч раз пробували це пожувати? «уби зводить, €зик червон≥Ї, пломби вил≥тають! ÷е концентрац≥€ ароматизатор≥в, барвник≥в та ≥ншоњ х≥м≥њ.29.12.2016