„и балуЇте ви д≥тей подарунками?
„и балуЇте ви д≥тей подарунками?
„и балуЇте ви д≥тей подарунками?

Ќа нос≥ новор≥чн≥ св€та. ƒл€ батьк≥в цей пер≥од пов'€заний з ц≥лою низкою турбот: необх≥дно дитин≥ створити справжнЇ диво, причому з гарними подарунками. ƒ≥йсно ц≥ дн≥ пов'€зан≥ з чималими витратами. јле багато батьк≥в розриваютьс€ м≥ж бажанн€м порадувати своњх малюк≥в ≥ побоюванн€ми надм≥рно њх розбалувати.

≈ксперти опитали понад 6000 батьк≥в на предмет того, чи балують вони своњх д≥тей подарунками. “ри чверт≥ з них впевнен≥, що сучасн≥ д≥ти дуже розпещен≥ дорогими подарунками. ћайже 60% респондент≥в з≥зналис€, що в њхньому дитинств≥ вони не бачили таких дорогих подарунк≥в, €к≥ вони сам≥ вибирають своњм д≥т€м.

≤ все одно мами ≥ тата планують чимало витратитис€ на новор≥чн≥ та р≥здв€н≥ сюрпризи. Ќезважаючи на нестаб≥льну економ≥чну ситуац≥ю, лише 25% мам вир≥шили обдарувати д≥тей трохи менш шикарно, н≥ж в минулому роц≥.

–азом з тим, задаровуючи д≥тей подарунками, батьки в≥дчувають почутт€ провини за те, що псують њх. ј €кщо у мами ≥ тата немаЇ можливост≥ подарувати дитин≥ те, що вона хоче, њх знову мучать докори сумл≥нн€.

ќпитуванн€ показало також, що €кщо бабус€, наприклад, подаруЇ дитин≥ не нову ≥грову приставку, а в'€зан≥ шкарпетки, ≥ вона скорчить незадоволену гримасу, то 98% батьк≥в зробл€ть њй зауваженн€, 68% змус€ть вибачитис€, 19% вилають за невв≥члив≥сть, а 8% пооб≥ц€ють роз≥братис€ п≥зн≥ше.

ѕсихологи рад€ть вчити д≥тей бути вд€чними за подарунки. Ќаприклад, можна написати лист под€ки ƒ≥дов≥ ћорозу, а також навчати готувати подарунки своњми руками найближчим люд€м. ÷е виховаЇ в дитин≥ не т≥льки в≥дпов≥дальн≥сть ≥ почутт€ под€ки, а й прищепить чудову традиц≥ю на довг≥ роки дарувати люд€м рад≥сть.

 


25.12.2016