як зн€ти нервову напругу?
як зн€ти нервову напругу?

Ќервове напруженн€, на жаль, стало звичним станом жител≥в м≥ст. —уЇта, пробки на дорогах, пост≥йне скупченн€ людей в громадських м≥сц€х, забруднене пов≥тр€, що веде до деф≥циту кисню, стреси на робот≥ ≥ в с≥м'њ - все це викликаЇ сильн≥ нервов≥ напруги, позбутис€ €ких самост≥йно буваЇ непросто. якщо такий стан ≥гнорувати, то незабаром це позначитьс€ не т≥льки на зовн≥шньому вигл€д≥, але ≥ на здоров'€.

Ќервове напруженн€ веде до зниженн€ працездатност≥, безсонн€, апат≥њ, по€в≥ пост≥йного в≥дчутт€ безвиход≥, €ке заважаЇ жити. ѕоступово такий стан може перейти в хрон≥чну форму, що може в≥дбитис€ ≥ на гормональному фон≥ ≥ ≥мунн≥й систем≥, ≥ тод≥ орган≥зм стаЇ сприйн€тливий до в≥рус≥в ≥ хвороб. ÷е по€снюЇ пост≥йн≥ протсуди, виникненн€ серцево-судинних захворювань ≥ т. д. «овн≥шн≥сть по-своЇму реагуЇ на нервову напругу: випаданн€ волосс€, синц≥ та м≥шки п≥д очима, тьм€ний кол≥р шк≥ри.

як≥ перш≥ ознаки нервового напруженн€?

  • ¬трата активност≥ та енерг≥њ.

  • ѕроблеми з≥ сном.

  • ѕост≥йне в≥дчутт€ дискомфорту.

  • ƒрат≥влив≥сть по будь-€к≥й др≥бниц≥.

  • ¬≥дчужен≥сть.

якщо ви пом≥тили, що у вас наростаЇ нервове напруженн€, почн≥ть боротис€ з ним негайно.

 ращим способом боротьби з таким станом Ї зан€тт€ спортом, наприклад, б≥г. Ќа користь п≥дуть танц≥. Ѕудь-€ка ф≥зична активн≥сть призводить до п≥двищенн€ р≥вн€ ендорф≥н≥в - гормон≥в радост≥ ≥ щаст€. Ќапевно, вам не раз доводилос€ пом≥чати, що з спортзалу ви виходите в п≥днесеному настр≥й, вс≥ поган≥ думки кудись зникають.

«н€ти напруга допоможе ≥ попул€рна зараз медитац≥€. ”м≥нн€ перемикатис€ з легк≥стю з одн≥Їњ справи на ≥ншу - дуже корисно дл€ нервовоњ системи. ” цьому можна повчитис€ у д≥тей, €к≥ блискавично вм≥ють зм≥нювати вид д≥€льност≥ ≥ завжди енерг≥йн≥.

 оли п≥сл€ роботи ви повертаЇтес€ додому, забудьте про вс≥ справи, думайте т≥льки про св≥й затишок.

¬их≥дн≥ краще проводити не на самот≥, хоча дл€ декого це найоптимальн≥ший вид в≥дпочинку. јле також корисно сходити кудись з друз€ми, сп≥лкуватис€ з ц≥кавими людьми.

—правитис€ з нервовим напруженн€м допомагаЇ прав≥льнео харчуванн€. ‘аст-фуди ≥ ≥нша неприродна њжа часто здатн≥ викликати новий стрес. ѓжа повинна забезпечувати нас енерг≥Їю, а не пригн≥чувати орган≥зм ≥ захаращувати його. ¬иключ≥ть розчинну каву ≥ газован≥ напоњ, пийте б≥льше чистоњ води, кеф≥р ≥ натуральн≥ соки.


06.12.2016