як≥ протипоказанн€ до вживанн€ кави?
як≥ протипоказанн€ до вживанн€ кави?
як≥ протипоказанн€ до вживанн€ кави?

 ава - один з найб≥льш сп≥рних продукт≥в. «асоби масовоњ ≥нформац≥њ сповнен≥ статей про результати чергових досл≥джень, €к≥ довод€ть шкоду або користь кави. јле наск≥льки можна дов≥р€ти таким досл≥дженн€м?

як д≥Ї на наш орган≥зм кави, ≥ чому ми прив'€зуЇмос€ до нењ? ¬м≥ст кофењну в кав≥ складаЇ до 1500 мг/ л.  офењн надаЇ психостимулюючу д≥ю на нервову систему. ѕ≥д його впливом прискорюЇтьс€ серцева д≥€льн≥сть, п≥дн≥маЇтьс€ кров'€ний тиск.  офењн п≥дсилюЇ та регулюЇ процеси збудженн€ в кор≥ головного мозку. ” певних дозах в≥н п≥дсилюЇ позитивн≥ умовн≥ рефлекси ≥ п≥двищуЇ рухову активн≥сть. —тимулюючий вплив призводить до п≥двищенн€ розумовоњ та ф≥зичноњ працездатност≥, зн≥маЇ втому ≥ сонлив≥сть.

ƒ≥€ кофењну триваЇ прот€гом дек≥лькох годин, а пот≥м настаЇ втома. якщо каву вживати систематично у великих дозах (1000 мг в день ≥ б≥льше), це рано чи п≥зно призведе до виснаженн€ нервових кл≥тин ≥ викличе залежн≥сть.

¬ище сказана ≥нформац≥€ говорить не про шкоду або користь кави, але про необх≥дн≥сть вживати њњ в контрольованих дозах.

Ќа сьогодн≥шн≥й день проблема перевантаженн€ центральноњ нервовоњ системи, перезбудженн€ стаЇ все тривожн≥шою. ѕошуки причин зростанн€ серцево-судинних захворювань в останн≥ роки змусили л≥кар≥в звернути увагу на каву. ¬и€вилос€, що люди, €к≥ випивають б≥льше 5 чашок кави в день, мають подв≥йний ризик серцевого нападу, в пор≥вн€нн≥ з тими, хто не п'Ї кави. “ривал≥ досл≥дженн€ л≥кар≥в —Ўј,  анади, Ќовоњ «еланд≥њ дають п≥дстави п≥дсумувати, що кофењн не менше безпечний при пост≥йному вживанн≥, н≥ж н≥котин. ѕри зловживанн≥ кава п≥двищуЇ р≥вень жирних кислот ≥ л≥п≥д≥в в кров≥, що спри€Ї захворюванн€м серц€ ≥ судин.  офењн викликаЇ г≥погл≥кем≥ю, що веде до р€ду серйозних розлад≥в ≥ захворювань. ќсобам, що страждають на г≥погл≥кем≥ю, кава протипоказана взагал≥.

“акож кава не рекомендуЇтьс€ при п≥двищен≥й збудливост≥, безсонн≥, г≥пертон≥њ, атеросклероз≥, орган≥чних захворюванн€х серцево-судинних захворюванн€х, гастрит≥, виразц≥, в л≥тньому в≥ц≥. Ќе можна привчати д≥тей до вживанн€ кави, так €к це може неспри€тливо позначитис€ на њх нервов≥й систем≥.

«ловживанн€ кави може бути причиною зм≥ни менструального циклу у де€ких ж≥нок (10%). Ќав≥ть 1 чашка кави може викликати серцебитт€ ≥ нав≥ть б≥ль в област≥ серц€, безсонн€. “им, хто страждаЇ даними розладами, не варто вживати каву.

” де€ких людей поЇднанн€ кави з молоком викликаЇ порушенн€ травленн€.

¬живанн€ 10 ≥ б≥льше чашок кави в день веде до кофе≥н≥зму - хрон≥чноњ ≥нтоксикац≥њ, що стосуЇтьс€ псих≥чноњ ≥ ф≥зичноњ сфер. —еред таких любител≥в кави багато ≥мпотент≥в, виснажених, с≥рих, худих людей.


25.11.2016