√енетику виправить здоровий спос≥б житт€?
√енетику виправить здоровий спос≥б житт€?
√енетику виправить здоровий спос≥б житт€?

ўо таке здоровий спос≥б житт€, в≥домо кожному - правильне харчуванн€ ≥ ф≥зична активн≥сть, перш за все. ƒотримуючись правил здорового способу житт€, людин≥ п≥д силу весь час залишатис€ в гарн≥й форм≥. јле недавно вчен≥ встановили, що це також позитивно позначаЇтьс€ на генному р≥вн≥.

ўоб п≥дтвердити своњ припущенн€, вчен≥ провели досл≥дженн€ за участю 30 чолов≥к≥в, генетично схильних до ризику виникненн€ раку простати. ÷≥ пац≥Їнти св≥домо в≥дмовилис€ в≥д х≥рург≥чного втручанн€, рад≥о- або гормонотерап≥њ. ѕрот€гом трьох м≥с€ц≥в учасники експерименту вели здоровий спос≥б житт€: в њх рац≥он входило б≥льше фрукт≥в ≥ овоч≥в, ц≥льного зерна, боб≥в ≥ соњ. “акож щодн€ вони зд≥йснювали прогул€нки тривал≥стю не менше 30 хвилин ≥ медитували близько години.

„ерез три м≥с€ц≥, €к ≥ оч≥кувалос€, учасники схудли, у них знизивс€ кров'€ний тиск, покращивс€ стан здоров'€ в ц≥лому. јле найголовн≥ше, що в≥дзначили вчен≥, у них в≥дбулис€ позитивн≥ зм≥ни на генетичному р≥вн≥, а саме зм≥нилас€ активн≥сть 500 ген≥в: 48 ген≥в, що в≥дпов≥дають за запоб≥ганн€ захворюванн€, включилис€, а 453, що провокують розвиток захворюванн€, вимкнулис€.

“аким чином, вчен≥ ще раз довели, що €кщо людина спадково схильна до будь-€ких захворювань, в тому числ≥ т€жких, то це не вирок. «усилл€м вол≥ за допомогою здорового способу житт€ можна змусити Ђзамовчатиї хвороботворн≥ гени ≥ актив≥зувати зц≥лююч≥.


20.11.2016