Ќе крич≥ть на д≥тей!
Ќе крич≥ть на д≥тей!

”с≥ батьки хочуть бачити щасливою свою дитину. ≤ це легко - просто треба любити њњ. ƒоросл≥й людин≥ також потр≥бна любов ≥ увагу близькоњ людини. јле чому наст≥льки прост≥ реч≥ стають недос€жними дл€ багатьох?

ƒл€ кожноњ дитини мама ≥ тато - сам≥ р≥дн≥ та близьк≥ люди, житт€ без €ких вона ≥ не у€вл€Ї. ≤ ось малюк щасливий, св≥т йому здаЇтьс€ доброзичливим ≥ прекрасним ... јле в €кусь мить все зм≥нюЇтьс€: найр≥дн≥ша людина раптом перетворюЇтьс€ в крикуна, злобного ≥ страшного чужака. ≤ це не ф≥льм жах≥в - це те, €к д≥ти сприймають наш крик. ѓм не зрозум≥ти, чому раптом мама з доброњ ≥ н≥жноњ перетворилас€ на злу верескливу ж≥нку. якби розум≥ли, не стали б њњ засмучувати. ƒ≥ти сприймають св≥т зовс≥м не так, €к ми, њм незнайом≥ обмеженн€, проблеми, норми ≥ правила дорослих. Ќайчаст≥ше малюк просто замр≥€вс€, загравс€, захопивс€, вир≥шив зробити €к краще. јле обертаЇтьс€ це дл€ нього криком мами ...

«вичайно, р≥дко €кий дорослий думаЇ, що крик - це ефективний прийом. јле так виходить, що д≥ти - це Їдин≥ люди в св≥т≥, на кому можна зриватис€ ≥ не отримувати у в≥дпов≥дь. јдже треба ж кудись под≥ти накопичен≥ втому ≥ стрес. Ќа робот≥ - не вийде, так €к пом≥н€Ї обстановку до нестерпноњ, на р≥дних - призведе до сварки. ј ось д≥ти завжди п≥д рукою ≥ завжди пробачать. ≤ головне - будуть любити, €к ≥ ран≥ше ≥ в≥ддано... до пори до часу, поки не почнуть розум≥ти св≥т дорослих. ј пот≥м почнетьс€ цей нестерпний перех≥дний в≥к.

јле поки що страх зачањвс€ в глибин≥ очей ...

ƒоросл≥ часто не усв≥домлюють, що своњм криком надривають в душ≥ маленькоњ людини найтонш≥ струни. јле саме в так≥ моменти гн≥ву близькоњ людини закладаютьс€ комплекси, фоб≥њ ≥ психози. ” ц≥ хвилини малюк отримуЇ зар€д страху на все житт€, в≥д €кого пот≥м буде р€туватис€ сам або за допомогою психолога, чи не буде, а стане дублювати повед≥нку батьк≥в на своњх д≥т€х.

як зм≥нити себе?

1. ѕостарайтес€ подивитис€ на себе очима дитини ≥ заф≥ксуйте в св≥домост≥ цей малопривабливий образ. ’≥ба таким ви хочете бачити себе в очах д≥тей?

2. «адайте соб≥ питанн€: чому € кричу? ¬ €ких ситуац≥€х? як≥ власн≥ комплекси € намагаюс€ прищепити дитин≥?

≤ нав≥ть €кщо ви усв≥домлюЇте, що причиною вашого душевного стану Ї серйозн≥ проблеми, що не дивно в наш час св≥товоњ кризи, пам'€тайте, що вашому малюков≥ зараз головне не ф≥нансова стаб≥льн≥сть, а ваша теплота ≥ любов!

«бер≥гайте спок≥й ≥ вм≥нн€ рад≥ти життю - це зробить щаслив≥шими ваших д≥тей набагато б≥льше, н≥ж матер≥альн≥ блага.

ћи вс≥ хочемо бачити наших д≥тей щасливими ≥ усп≥шними. ≤ найперша ≥ важлива цегла в цьому фундамент≥ впевненост≥ в соб≥ - впевнен≥сть в своњх батьках. як би не повернулос€ житт€, але дитина в≥дчуваЇ себе любимою ≥ захищеною. ј це гарант≥€ њњ щаст€ ≥ вашого.


16.11.2016