„и можна сховатис€ в≥д бруду ≥ м≥кроб≥в?
„и можна сховатис€ в≥д бруду ≥ м≥кроб≥в?
„и можна сховатис€ в≥д бруду ≥ м≥кроб≥в?

якщо ви вважаЇте себе чистьохою, €кий дес€тки раз≥в в день миЇ руки антибактер≥альним милом або протираЇ антим≥кробними серветками, то посп≥шаЇмо вас засмутити - в≥д бруду н≥кому не сховатис€.

ѕредставл€Їмо список, €кий швидко розчаруЇ в застосовуваних вами методах обережност≥, хоча ≥ в≥н далеко не повний ...

јнтибактер≥альне мило

ƒосл≥дженн€ показало, що антибактер≥альне мило може викликати гормональн≥ порушенн€, ≥ взагал≥, воно не так ефективно, €к об≥ц€ють виробники. ƒаний зас≥б м≥стить речовину триклозан, €ка, €к показали досл≥ди над тваринами, може впливати на гормональний фон. ѕри цьому триклозан входить до складу 75% вид≥в антибактер≥ального мила ≥ зустр≥чаЇтьс€ в де€ких видах чист€чих засоб≥в ≥ нав≥ть в зубн≥й паст≥. јле нав≥ть €кщо не брати до уваги триклозан, американськ≥ вчен≥ прийшли до висновку, що антибактер≥альне мило н≥трохи не ефективн≥ше звичайного в запоб≥ганн≥ захворювань.

Ѕрудн≥ поверхн≥

јмериканськ≥ фах≥вц≥ п≥драхували, що на одному квадратному сантиметр≥ п≥длоги в вашому туалет≥ може жити до п≥вм≥льйона бактер≥й, а в злив≥ кухонноњ раковини цей показник доходить до м≥льйона. “ар≥лки ≥ каструл≥, що лежать в раковин≥, Ї прекрасним середовищем дл€ розмноженн€ таких бактер≥й, €к кишкова паличка ≥ сальмонела.

јле це ще не найстрашн≥ше. ѕ≥ддавши досл≥дженню звичайну комп'ютерну клав≥атуру, за €кою багато хто з нас провод€ть б≥льшу частину часу, вчен≥ ви€вили, що на н≥й м≥ститьс€ в 5 раз≥в б≥льше м≥кроб≥в, н≥ж на звичайному оф≥сному сид≥нн≥ ун≥тазу!

«мив в ун≥таз≥

якщо натиснути на змив ун≥тазу, не замкнувши попередньо кришку, це призведе до викиду фекальних мас в пов≥тр€. ÷е можна пор≥вн€ти з салютом: при п≥дн€т≥й кришц≥ частки можуть розл≥татис€ в рад≥ус≥ двох метр≥в. “ому перед тим, €к натиснути на кнопку змиву, переконайтес€, що ун≥таз наглухо закритий.

ЂЎвидко п≥дн€те не вважаЇтьс€ таким, що впало?ї

¬чен≥ спростували це попул€рне твердженн€, за€вивши, що 99% бактер≥й негайно потрапл€ють на њжу, €к т≥льки вона торкнетьс€ п≥длоги. ѕри цьому де€к≥ види поверхонь становл€ть б≥льшу небезпеку, н≥ж ≥нш≥. Ќаприклад, суха ≥ жорстка п≥длога даЇ бактер≥€м менше шансу дл€ розмноженн€, н≥ж волог≥ д≥л€нки або килим. ћаЇ значенн€ ≥ тип њж≥: так, солодка ≥ солона њжа г≥рше збираЇ бактер≥њ.

Ќедостатн≥й догл€д за контактними л≥нзами

« величезноњ маси людей, що користуютьс€ контактними л≥нзами, мало хто п≥клуЇтьс€ про них €к сл≥д. ј на л≥нзах легко утворюЇтьс€ тонкий шар з бактер≥й. якщо промивати л≥нзи п≥д краном, то бактер≥њ лише поглинуть нестерильну воду. “акож, €кщо використовувати одну ≥ ту ж р≥дину день за днем, то бактер≥њ починають розмножуватис€, що п≥двищуЇ ризик ≥нф≥куванн€. “ому почаст≥ше м≥н€йте футл€ри ≥ просушуйте л≥нзи п≥сл€ промиванн€. ѕам'€тайте, що бактер≥њ обожнюють вологу!


19.10.2016