он≥ на варт≥ здоров'€ людини!
 он≥ на варт≥ здоров'€ людини!
 он≥ на варт≥ здоров'€ людини!

ѕро благотворний вплив њзди на кон€х на орган≥зм в≥домо з давн≥х час≥в. ўе √≥ппократ розгл€дав такий вид дозв≥лл€ €к оздоровчу г≥мнастику, €ка допомагаЇ за короткий пер≥од часу скоротити насл≥дки р≥зних захворювань, п≥двищити захисн≥ функц≥њ орган≥зму, привести т≥ло в тонус.

≤потерап≥€ (л≥куванн€ к≥ньми) п≥ку своЇњ попул€рност≥ дос€гла в 50-х роках минулого стол≥тт€. ” наш≥ дн≥ верхова њзда визнана одним з найб≥льш ефективних метод≥в оздоровленн€ ≥ реаб≥л≥тац≥њ широкого спектру проблем з≥ здоров'€м. ќсновною перевагою л≥куванн€ за допомогою коней Ї м≥н≥мальний список протипоказань, швидше, в пор≥вн€нн≥ з≥ звичними дл€ нас методами л≥куванн€, одужанн€ орган≥зму.

≤потерап≥€ показана при таких захворюванн€х:

- порушенн€ розумового розвитку в ранньому в≥ц≥, затримка психомовного розвитку, травми головного мозку,

- запальн≥ ≥ дегенеративн≥ захворюванн€ нервовоњ системи,

- вроджен≥ ≥ посттравматичн≥ невролог≥чн≥ захворюванн€,

- пошкодженн€ опорно-рухового апарату,

- захворюванн€ шлунково-кишкового тракту,

- п≥сл€операц≥йна реаб≥л≥тац≥€.

Ћ≥куванн€ за допомогою коней маЇ ц≥лий р€д переваг перед ≥ншими методами:

- це поЇднанн€ приЇмного з корисним (у людини блокуютьс€ фоб≥њ, пов'€зан≥ з болем, насильством, процедурами, що важко перенос€тьс€),

- кр≥м ф≥з≥олог≥чного, ≥потерап≥€ маЇ психолог≥чний аспект впливу. ќсобливо корисна вона дл€ людей запальних, драт≥вливих, агресивних, а також тих, хто страждаЇ тривалою апат≥Їю ≥ депрес≥Їю.

–егул€рн≥ зан€тт€ ≥потерап≥Їю допомагають знайти душевну р≥вновагу ≥ спок≥й. ѕесим≥сти ≥ ≥нтроверти, ос≥длавши кон€, отримують можлив≥сть подивитис€ на св≥т зверху вниз, знайти в≥ру у власн≥ сили, долають пор≥г страху в сп≥лкуванн≥ з≥ сторонн≥ми людьми, п≥двищуЇтьс€ њх самооц≥нка.

“актильний контакт з конем, його годуванн€ ≥ погладжуванн€ вовни допомагають розвивати комун≥кативн≥ навички замкнутим, невпевненим у соб≥ люд€м.

ѕ≥д час њзди на кон≥ в≥дбуваЇтьс€ збалансована робота практично вс≥х груп м'€з≥в, що спри€Ї зм≥цненню вестибул€рного апарату, формуванню красивоњ постави, пол≥пшенню координац≥њ рух≥в в простор≥.

≤потерап≥€ - не т≥льки панаце€ дл€ хворих людей. «доровим ≥ м≥цним люд€м вона принесе зар€д бадьорост≥ ≥ гарного настрою.12.10.2016