¬одою з-п≥д крана можна промивати рани?
¬одою з-п≥д крана можна промивати рани?
¬одою з-п≥д крана можна промивати рани?

„им промити рану при травм≥? Ѕагато хто вважаЇ, що продез≥нф≥кувати рану можна т≥льки спец≥альними засобами, наприклад, перекисом. ќднак в результат≥ недавнього досл≥дженн€ було встановлено, що звичайною кип'€ченою вода з-п≥д крана, придатноњ дл€ питт€, можна промивати рани, наприклад, на збитих кол≥нах дитини. ¬чен≥ запевн€ють, що при достатньому очищенню води ймов≥рн≥сть зараженн€ ≥нфекц≥Їю Ї м≥н≥мальною. ’оча поки що немаЇ досв≥дчених даних з п≥дтвердженн€ми п≥двищенн€ ступен€ загоЇнн€ або зниженн€ ймов≥рност≥ занесенн€ в рану ≥нфекц≥њ в раз≥, €кщо залишити пошкоджену д≥л€нку шк≥ри без втручанн€ медицини.

ќчищенн€ рани - важлива частина л≥куванн€ поранень будь-€кого ступен€ складност≥. ƒовго в медицин≥ йшли суперечки щодо того, €к саме маЇ в≥дбуватис€ дана процедура. ¬ ход≥ досл≥дженн€ було встановлено, що застосуванн€ спец≥ального х≥м≥чного антисептика спри€Ї швидкому загоЇнню рани. Ѕагато хто також рекомендуЇ застосовувати солону воду дл€ промиванн€ рани, але такий п≥дх≥д, з ≥ншого боку, призведе до вимиванн€ б≥лих кров'€них т≥лець, €к≥ повинн≥ боротис€ з ≥нфекц≥Їю.

як альтернативу сольовому розчину л≥кар≥ рекомендують використовувати звичайну питну воду з-п≥д крана або кип'€чену, €ка не п≥двищуЇ ймов≥рн≥сть розвитку ≥нфекц≥њ всередин≥ рани.