„и небезпечна температура в пер≥од ваг≥тност≥?
„и небезпечна температура в пер≥од ваг≥тност≥?
„и небезпечна температура в пер≥од ваг≥тност≥?

ƒл€ кожноњ мами важливо, щоб њњ малюк з'€вивс€ на св≥т здоровим. јле будь-€к≥ зм≥ни в стан≥ здоров'€ викликають сумн≥ви ≥ побоюванн€. ÷е природн≥ хвилюванн€, але сл≥д знати, що сл≥дом за зачатт€м сл≥дуЇ потужна гормональна перебудова орган≥зму.

ѕ≥д час ваг≥тност≥ (особливо в першому триместр≥) може незначно п≥двищуватис€ температура т≥ла (до 36,8 - 37,4 —). ÷е пов'€зано з≥ зб≥льшенн€м виробленн€ гормону прогестерону, €кий впливаЇ на центр терморегул€ц≥њ в головному мозку. «м≥ни гормонального фону ≥ терморегул€ц≥њ стають основною причиною незначного п≥двищенн€ температури у де€ких ж≥нок п≥д час ваг≥тност≥.

якщо п≥двищена температура продовжуЇ вас турбувати, згадайте, що при постановц≥ на обл≥к в ж≥ночу консультац≥ю, були зроблен≥ вс≥ необх≥дн≥ анал≥зи, в тому числ≥ на ¬≤Ћ, в≥русн≥ гепатити, ви пройшли вс≥х вузьких фах≥вц≥в. якщо н≥€ких вогнищ ≥нфекц≥њ не ви€влено (гайморит, анг≥на та ≥нше), в≥дсутн≥ будь-€к≥ скарги, то немаЇ н≥€ких п≥дстав дл€ хвилювань.

јле €кщо разом з температурою спостер≥гаютьс€ ≥нш≥ симптоми, необх≥дна терм≥нова консультац≥€ л≥кар€. јдже ваг≥тн≥сть, на жаль, не страхуЇ ж≥нку в≥д хвороб. Ќасамперед, необх≥дно в≥дв≥дати терапевта. ѕ≥сл€ огл€ду л≥кар направить на необх≥дн≥ досл≥дженн€. ѕ≥сл€ постановки д≥агнозу буде проведено найефективн≥ше дл€ вас л≥куванн€, найб≥льш безпечне на вашому терм≥н≥.

як правило, п≥двищенн€ температури пов'€зано з √–¬≤. ѕерш за все, можна застосувати засоби народноњ медицини: чай з лимоном, молоко з медом, в≥двари ромашки ≥ шавл≥њ дл€ ≥нгал€ц≥й ≥ полосканн€ горла. ј ось асп≥рин п≥д час ваг≥тност≥ протипоказаний, особливо в 1-2 триместр≥. Ќе можна також парити ноги ≥ приймати гар€чу ванну. якщо температура п≥двищилас€ до 38 —, можна прийн€ти парацетамол, але краще звернутис€ до л≥кар€, щоб уникнути ускладнень.

ѕ≥двищена температура може бути симптомом багатьох захворювань, в тому числ≥ п≥д час ваг≥тност≥. ЅажаЇмо, щоб оч≥куванн€ малюка прот€гом 9 м≥с€ц≥в вам не затьмарили проблеми з≥ здоров'€м!


16.09.2016