„ому ст≥льки проблем в≥д зуб≥в мудрост≥?
„ому ст≥льки проблем в≥д зуб≥в мудрост≥?
„ому ст≥льки проблем в≥д зуб≥в мудрост≥?

«уби мудрост≥ давно вважаютьс€ зайвою частиною т≥ла. Ѕ≥льш того, вони завдають чимало страждань людин≥.

јле в стародавн≥ часи зуби мудрост≥ в≥льно вм≥щалис€ в рот≥ людини ≥ використовувалис€ дл€ пережовуванн€ жорсткоњ њж≥. « часом рац≥он людини зм≥нювавс€, через що щелепи стали коротшими, а зуби мудрост≥ стали джерелом проблем.

ћука в≥д зуб≥в мудрост≥ сп≥ткала людину п≥сл€ того, €к вона в≥дмовилас€ в≥д полюванн€ ≥ збиранн€, ≥ стала вживати б≥льш м'€ку, схожу на сучасну њжу. “акий перех≥д до с≥льськогосподарського укладу вважаЇтьс€ одним з переломних момент≥в в соц≥альному ≥ б≥олог≥чному розвитку людини.

¬чен≥ досл≥джували залишки череп≥в 11 людських попул€ц≥й з р≥зних куточк≥в св≥ту. ¬и€вилос€, що п'€ть з них займалис€ в основному полюванн€м, риболовлею ≥ збиранн€м, а решта ш≥сть спиралис€ на с≥льське господарство. Ѕуло встановлено, що будова щелеп представник≥в цих попул€ц≥й залежала в≥д рац≥ону харчуванн€.

” людей- Ђмисливц≥вї були б≥льш довг≥ ≥ вузьк≥ щелепи, так €к њм доводилос€ пережовувати б≥льш жорстк≥ ≥ сир≥ продукти. ‘≥зичне навантаженн€ на щелепи впливаЇ на њх розвиток ≥ формуванн€, а довгими ≥ вузькими щелепами пережовувати сире м'€со зручн≥ше.

“акий перех≥д з одного виду харчуванн€ на ≥нший по€снюЇ, чому у сучасних людей до сих п≥р Ї багато проблем ≥з зубами, особливо, з зубами мудрост≥. “епер коротш≥ щелепи людини не вм≥щують вс≥ зуби, тому вони запод≥юють б≥ль ≥ дискомфорт.


15.09.2016