8 сигнал≥в хворого серц€
8 сигнал≥в хворого серц€

—амий зап≥зн≥лий ≥ €вний сигнал про те, що серце не в пор€дку, - це ≥нфаркт. јле Ї й ≥нш≥, €к≥ ми не завжди розум≥Їмо.  орисно запам'€тати список симптом≥в, €к≥ Ї приводом дл€ нев≥дкладного в≥зиту до кард≥олога.

1. «убний б≥ль при ход≥нн≥

—тенокард≥€, викликана артер≥€ми, що звузилис€, найчаст≥ше про€вл€Їтьс€ болем у груд€х. ѕри цьому обмежуЇтьс€ приплив кров≥ ≥ кисню до серц€. јле стенокард≥€ може про€вл€ти себе також болем в ≥нших частинах т≥ла: шињ, щелепах, руках, м≥ж плечима ≥ нав≥ть в зубах. ѕри болю в зубах п≥д час активност≥, на кшталт п≥шоњ ходи або силових вправ, необх≥дна консультац≥€ л≥кар€-кард≥олога.

2. ћ≥грень

ќсобливо це стосуЇтьс€ ж≥нок, €к≥ хоча б раз на м≥с€ць в≥дчувають м≥грень з в≥зуальними подразниками. ¬они найчаст≥ше стають жертвами хвороб серц€. ѕричиною Ї проблеми з циркул€ц≥Їю кров≥, що викликають сильн≥ головн≥ бол≥ ≥ негативно в≥дбиваютьс€ на робот≥ серц€.

3. «ат€жний Ђгрипї

якщо грип Ђне в≥дпускаЇї прот€гом п'€ти-шести дн≥в ≥ б≥льше, це може сигнал≥зувати про серйозн≥ проблеми з серцем, €ке не в змоз≥ ефективно прокачувати кров. ќсобливо сл≥д бити на сполох, €кщо немаЇ характерних дл€ грипу бол≥в в суглобах.

4. ќслаблена концентрац≥€ уваги

јритм≥€, при €к≥й серце стукаЇ занадто швидко або занадто пов≥льно, люди часто в≥дчувають сильну неуважн≥сть ≥ складн≥сть з концентрац≥Їю. “иск падаЇ, мозок не отримуЇ достатньо кров≥, з'€вл€Їтьс€ сплутан≥сть св≥домост≥.

5. ќбласна

якщо чолов≥к втрачаЇ волосс€, починаючи з зони потилиц≥, це може бути ознакою хвороб серц€. ƒосл≥дженн€ показали, що так≥ чолов≥ки на 36% част≥ше ризикують придбати хвороби серц€.

6. ≤мпотенц≥€

≈ректильна дисфункц≥€ - один з ранн≥х симптом≥в судинних захворювань, €кий не можна ≥гнорувати.

7. ’роп≥нн€

јпное сну, коли мозок не посилаЇ правильн≥ сигнали орган≥зму про те, що йому потр≥бно дихати ув≥ сн≥, може бути ознакою серйозних проблем з серцем.

8. Ѕ≥ль в ногах

—удоми ≥ б≥ль при ходьб≥ в литках також може бути ознакою периферичноњ судинноњ хвороби артер≥й н≥г. ј при проблемах з судинами н≥г, необх≥дно перев≥рити ≥ серце.


14.09.2016