–≥вень тестостерону впливаЇ на роботу серц€
–≥вень тестостерону впливаЇ на роботу серц€
–≥вень тестостерону впливаЇ на роботу серц€

ƒл€ б≥льшост≥ чолов≥к≥в пон€тт€ гормону тестостерону т≥сно пов'€зане з ≥нтимними можливост€ми. ќднак вчен≥ довели, що чолов≥чий гормон впливаЇ ≥ на ≥нш≥ життЇво важлив≥ органи. ƒосл≥дженн€ показало, що л≥тн≥ чолов≥ки з високим р≥внем тестостерону р≥дше скаржатьс€ на серцев≥ недуги.

Ўведськ≥ вчен≥ встановили, що чолов≥ки у в≥ц≥ 70-80 рок≥в, у €ких було ви€влено високий р≥вень тестостерону в орган≥зм≥, р≥дше страждають в≥д серцевого нападу або ≥нсульту, н≥ж т≥, у кого р≥вень тестостерону найнижчий.

¬иходить, що л≥тн≥ чолов≥ки з високим р≥внем чолов≥чого гормону б≥льш захищен≥ в≥д серцево-судинних хвороб, а недол≥к тестостерону викличе проблеми з≥ здоров'€м в ц≥лому. ¬≥домо, що будь-€ка зм≥на стану здоров'€ може призвести до зниженн€ р≥вн€ тестостерону. —еред фактор≥в ризику вчен≥ врахували так≥ €к ожир≥нн€, г≥пертон≥€, цукровий д≥абет ≥ захворюванн€ серц€.

—еред 604 чолов≥к≥в з≥ зниженим вм≥стом тестостерону у 21% прот€гом 5 рок≥в ставс€ серцевий напад, ≥нсульт або спостер≥галис€ бол≥ в груд€х. ј ось серед чолов≥к≥в з високим р≥внем тестостерону з ц≥Їю проблемою з≥ткнулис€ всього 16%. ¬иходить, у б≥льш Ђмужн≥хї л≥тн≥х чолов≥к≥в шанси захвор≥ти знижувалис€ на 30%. ’оча вчен≥ попередили, що приписувати €к≥сь л≥кувальн≥ властивост≥ тестостерону поки рано.

ƒосл≥дники говор€ть, що низький р≥вень тестостерону може призвести до розвитку ≥нших захворювань, €к≥ можуть спровокувати розвиток серцево-судинних захворювань. ™дино, що в≥домо вченим напевно, це те, що п≥двищений вм≥ст чолов≥чого гомрона означаЇ менше жиру ≥ б≥льше м'€зовоњ маси.


12.09.2016