ўо даЇ дитин≥ розвиток др≥бноњ моторики?
ўо даЇ дитин≥ розвиток др≥бноњ моторики?
ўо даЇ дитин≥ розвиток др≥бноњ моторики?

¬чен≥ вже давно встановили, що розвиток мозку ≥ формуванн€ нервовоњ системи дитини т≥сно пов'€зан≥ з др≥бною моторикою рук. ѕри добре розвинен≥й др≥бн≥й моториц≥ у малюка краще розвиваЇтьс€ мовленн€, багатше словниковий запас. ¬с≥м батькам рекомендують з народженн€ розвивати дит€ч≥ пальчики, а через них ≥ мовленн€ дитини.

ѕсихологи ≥ пед≥атри стверджують, що саме ступ≥нь розвитку др≥бноњ моторики може багато розпов≥сти про розумов≥ зд≥бност≥ дитини першого року житт€. „им вдал≥ше ≥ вправн≥ше малюк користуЇтьс€ власними пальчиками, тим усп≥шн≥ше буде його навчанн€ в майбутньому.

јле €кщо у дитини проблема з пальчиками, це не означаЇ, що його чекають проблеми в навчанн≥. ћоторику можна розвивати ≥ розробл€ти. Ќеобх≥дно грати з малюком, давати йому в руки р≥зн≥ предмети, в процес≥ гри збагачувати словниковий запас, що спри€тиме розвитку лог≥чного та анал≥тичного мисленн€.

як≥ ≥гри допоможуть розвивати моторику? ѕерш за все, це конструктор, збиранн€ круп, гудзик≥в, робота з пластил≥ном ≥ малюванн€. «вичайно, все це повинно в≥дбуватис€ п≥д нагл€дом дорослих. —ьогодн≥ продаютьс€ ≥гри-шнур≥вки, вс≥л€к≥ головоломки ≥ мозањки.

јле в самому ранньому в≥ц≥ д≥т€м корисно проводити масаж пальчик≥в ≥ долоньок, робити з дитиною г≥мнастику. ѕ≥дростаючи, малюк буде повторювати за мамою рухи пальчиками.

ƒо реч≥, розвиток др≥бноњ моторики - це не новомодне €вище. ўе наш≥ бабус≥ ≥ прабабус≥ грали з д≥тьми в Ђладушкиї, Ђсорокуї, Ђкозу рогатуї, €к≥ також зараховуютьс€ до пальчикових ≥гор ≥ спри€ють розумовому розвитку д≥тей.


08.09.2016