„им корисна ручна прац€ дл€ дитини?
„им корисна ручна прац€ дл€ дитини?
„им корисна ручна прац€ дл€ дитини?

” наш час автоматизац≥њ життЇд≥€льност≥ ручна прац€ стала вит≥сн€тис€ не т≥льки з виробництва та побуту, але нав≥ть з≥ шк≥льних програм. ‘ах≥вц≥ в≥дзначають, що в школах значно скоротилис€ уроки прац≥, де д≥ти працюють з деревом, металом, в'€жуть ≥ шиють руками. Ѕ≥льш≥сть д≥тей сьогодн≥ вважають за краще проводити св≥й час за гаджетами: комп'ютерами, смартфонами, планшетами та ≥н. як результат, п≥знавальна функц≥€ мозку у д≥тей сильно страждаЇ в≥д нестач≥ роботи руками.

‘ах≥вц≥ стверджують, що робота руками дозвол€Ї д≥т€м придбати б≥льшу частину п≥знавальних навичок. “ак дитина отримуЇ пон€тт€ про матер≥али ≥ процеси, њх пристр≥й ≥ функц≥онуванн€.

” досл≥дженн≥ вз€ли участь 11-р≥чн≥ д≥ти, у €ких вже був певний деф≥цит знань в ц≥й област≥. Ѕуло в≥дзначено зниженн€ у них зд≥бностей до концептуал≥зац≥њ та схематизац≥њ конкретних поставлених завдань.

Ќайб≥льш очевидна користь ручноњ роботи дл€ д≥тей - розвиток др≥бноњ моторики. як в≥домо, на к≥нчиках пальц≥в знаходитьс€ велика к≥льк≥сть нервових зак≥нчень, т≥сно пов'€заних з центральною нервовою системою ≥ головним мозком. “ому будь-€ка скрупульозна робота руками викликаЇ мозкову активн≥сть нав≥ть просто з ф≥з≥олог≥чноњ точки зору. ¬чен≥ в≥дзначають, що робота пальц€ми ≥ руками удосконалюЇ дит€чу мова ≥ розвиваЇ мисленн€.

“ому, €кщо вам здаЇтьс€, що в школ≥ недостатньо прид≥л€ють уваги ручноњ прац≥ дитини, залучайте њњ до таких зан€ть €к вир≥занн€ по дереву, випалюванн€, в'€занн€, вишивка, малюванн€ та ≥н., дома


19.08.2016