Ўипшина збереже здоров'€ взимку
Ўипшина збереже здоров'€ взимку
Ўипшина збереже здоров'€ взимку

’оча погода все ще радуЇ нас теплими дн€ми ≥ сонцем, але зима неминуче настане. ј в холодний пер≥од орган≥зм та ≥мунну систему необх≥дно додатково п≥дтримувати, адже харчуванн€ стаЇ не таким р≥зноман≥тним. “ому людина повинна допомагати орган≥зму справл€тис€ з труднощами в холодну пору. «робити це можна багатьма способами, один з них - забезпечувати ≥мунну систему поживними речовинами за допомогою шипшини, €ку саме час збирати.

Ўипшина прекрасно здатна зам≥нити дорог≥ в≥там≥нн≥ комплекси. « давн≥х час≥в плоди шипшини славл€тьс€ л≥кувальними ≥ корисними €кост€ми. якщо регул€рно пити в≥двар з нењ, то взимку про застуду можна забути. Ўипшина насичена в≥там≥ном —, в н≥й його нав≥ть б≥льше, н≥ж у лимон≥ та ≥нших цитрусових.

Ћ≥кувальним ефектом волод≥ють не т≥льки плоди шипшини, але ≥ лист€, кор≥нн€ ≥ нав≥ть к≥сточки, з €ких робл€ть еф≥рн≥ масла ≥ насто€нки.

 р≥м в≥там≥ну —, в шипшин≥ м≥ститьс€ ц≥лий комплекс в≥там≥н≥в ≥ м≥кроелемент≥в, €к≥ необх≥дн≥ дл€ п≥дтримки ≥мун≥тету. Ўипшина принесе багато корист≥ при гострих ≥нфекц≥йних захворюванн€х, хворобах сечостатевоњ системи, зм≥цнить серцево-судинну систему, пол≥пшить кровооб≥г ≥ обм≥н речовин в орган≥зм≥.

јле використовувати шипшину потр≥бно в м≥ру, так €к ≥снують протипоказанн€ њњ застосуванн€. “ак, при хворобах шлунково-кишкового тракту краще проконсультуватис€ з л≥карем, чи варто приймати шипшину, так €к при запорах, наприклад, вона протипоказана. “акож категорично заборонена шипшина люд€м, схильним до утворенн€ тромб≥в ≥ тромбофлеб≥ту.