ўаст€ - теж стрес?
ўаст€ - теж стрес?

 оли психологи рекомендують нам утримуватис€ стресових ситуац≥й, ми завжди у€вл€Їмо конфл≥кти та ≥нш≥ життЇв≥ неприЇмност≥, в≥д €ких краще триматис€ подал≥. јле нам ≥ в голову не приходить, що де€к≥ щаслив≥ життЇв≥ под≥њ д≥ють на нашу нервову систему €к сильний стрес. як не дивно, але под≥њ, покликан≥ викликати позитивн≥ емоц≥њ, мають пр€мо протилежний ефект з точки зору впливу на орган≥зм ≥ стають причиною стресу.

ƒе€ким це може здатис€ нелог≥чним, проте порушенн€ повс€кденноњ рутини ≥ звичного режиму провокуЇ стресову реакц≥ю. Ќаприклад, дл€ багатьох труд€щих вих≥дний день нед≥л€ Ї самим неспок≥йним днем тижн€. —тресов≥ в≥дчутт€ пов'€зан≥ з почутт€м тривоги ≥ хвилюванн€ми про майбутн≥й тиждень.

ƒосл≥дженн€ психолог≥в показали, що стрес по нед≥л€х в≥дчувають 26% людей, що турбуютьс€ про вих≥д на роботу в понед≥лок.

ўе одним стресовим чинником Ї п≥двищенн€ в посад≥ або зм≥на роботи. ƒосл≥дженн€ показали, що стрес, пов'€заний з просуванн€м по служб≥, займаЇ друге м≥сце п≥сл€ розлучень за своЇю к≥льк≥стю.

Ќаступним Ђщасливимї стресовим чинником Ї закохан≥сть. Ќезважаючи на те, що почутт€ закоханост≥ знижуЇ стрес за рахунок виробленн€ гормону ендорф≥ну, але нев≥дом≥сть характеру початкового етапу в≥дносин може викликати у людини страх, переживанн€, тривогу, гормональн≥ зм≥ни ≥ пост≥йн≥ скачки настрою, тим самим створюючи справжн≥й емоц≥йний переворот ≥ стресовий стан.

ќдн≥Їю з найб≥льш стресових под≥й у роц≥ дл€ людини Ї день народженн€. ѕодарунки, посм≥шки ≥ добр≥ побажанн€ - це найприЇмн≥ша частина под≥њ. јле нагадуванн€ про те, що молод≥сть йде, п≥дведенн€ п≥дсумк≥в минулих рок≥в мало у кого викликаЇ рад≥сть, особливо, коли св≥чок на торт≥ стаЇ все б≥льше...