„и впливаЇ повний м≥с€ць на дит€чий сон?
„и впливаЇ повний м≥с€ць на дит€чий сон?
„и впливаЇ повний м≥с€ць на дит€чий сон?

Ѕагато батьк≥в пом≥чають, що при повному м≥с€ц≥ сон њх д≥тей б≥льш тривожний. Ќедавн≥ досл≥дженн€ канадських учених також п≥дтвердили негативний вплив повного м≥с€ц€ на д≥тей. Ѕуло встановлено, що в повну м≥с€чну фазу сон д≥тей скорочуЇтьс€ на к≥лька хвилин.

¬чен≥ запросили вз€ти участь в експеримент≥ 5 800 д≥тей з р≥зних куточк≥в «емл≥ (—Ўј,  анада,  олумб≥€,  ен≥€, ¬еликобритан≥€, ≤нд≥€,  итай, ‘≥нл€нд≥€, ѕ≥вденна јфрика, Ѕразил≥€, јвстрал≥€). ¬≥к д≥тей становив в≥д 9 до 11 рок≥в.

¬ ход≥ досл≥дженн€ випробуваним видали акселерометри - пристроњ на зразок ф≥тнес-трекер≥в, €к≥, прикр≥плен≥ до дитини, зчитували ≥нформац≥ю руху його т≥ла.

“акож прилад використовувавс€ дл€ контролюванн€ дит€чого сну впродовж тижн€.

¬ результат≥ перев≥рки ви€вилос€, що р≥вень активност≥ д≥тей, разом з часом, €кий було витрачено ними на вс≥л€к≥ ф≥зичн≥ навантаженн€ ≥ малорухлив≥сть, ≥ подавала однаков≥ показники п≥д час повного м≥с€ц€ ≥ молодого.

≈кспертам також вдалос€ визначити, що сон д≥тей зменшивс€ р≥вно на 5 хвилин ночами при повному м≥с€ц≥, в пор≥вн€нн≥ з даними н≥чного сну при молодому м≥с€ц≥.

ћедики припустили, що порушенн€ сну у д≥тей може залежати в≥д ступен€ €скравост≥ повного м≥с€ц€. јле визначити конкретнувзаЇмод≥ю м≥ж настанн€м повного м≥с€ц€, дит€чою активн≥стю ≥ тривал≥стю сну вчен≥ поки не змогли.


18.06.2016