як впоратис€ з набр€ками н≥г п≥д час ваг≥тност≥?
як впоратис€ з набр€ками н≥г п≥д час ваг≥тност≥?
 як впоратис€ з набр€ками н≥г п≥д час ваг≥тност≥?
¬аг≥тн≥сть часто супроводжуЇтьс€ такими неприЇмними €вищами €к токсикоз, втома, бол≥ в спин≥, набр€ки ≥ проблеми з ногами. якщо розум≥ти причини таких €вищ, то њх можна уникнути або хоча б зменшити.

Ќоги у ваг≥тних набр€кають через швидкий наб≥р ваги, до €кого вони не встигають пристосуватис€ за короткий терм≥н. ќсобливо пом≥тний заст≥й р≥дини в орган≥зм≥ в област≥ щиколоток ≥ ступн≥в. ћатка росте ≥ тисне на вени, €к≥ вивод€ть кров з нижн≥х к≥нц≥вок, через це в≥дт≥к кров≥ пог≥ршуЇтьс€ ≥ ноги набр€кають.

ѕричинами набр€к≥в может стать ≥ зрослий тиск на нирки, що п≥дсилюЇ тиск в черевн≥й порожнин≥.

ўоб уникнути в подальшому набр€к≥в н≥г, на початку ваг≥тност≥ необх≥дно зд≥йснювати вправи, що пол≥пшують кровооб≥г ≥ досить в≥дпочивати. ѕ≥д час в≥дпочинку п≥дн≥майте ноги вгору вище р≥вн€ голови на 15-20 хвилин. ѕридбайте стискаюч≥ шкарпетки ≥ нос≥ть зручне взутт€. —п≥ть не на спин≥, а на боц≥, це послабить тиск на порожнисту вену, що веде до серц€. ѕийте достатньо р≥дини, так €к зневодненн€ викликаЇ набр€кл≥сть.  орисно виконувати вправу на обертанн€ стопи, а також допомагаЇ прикладанн€ холодних компрес≥в на 15-20 хвилин щогодини.

∆≥нки, €к≥ страждають в≥д набр€к≥в п≥д час ваг≥тност≥, можуть вт≥шати себе тим, що вс≥ неприЇмн≥ симптоми пройдуть в≥дразу п≥сл€ полог≥в. “акож корисно пам'€тати, що у ф≥зично активних ж≥нок набагато р≥дше виникають проблеми з набр€ками в пер≥од ваг≥тност≥.