Ћ≥нь у юност≥ загрожуЇ маразмом у старост≥
Ћ≥нь у юност≥ загрожуЇ маразмом у старост≥
Ћ≥нь у юност≥ загрожуЇ маразмом у старост≥

якщо не надавати належноњ уваги своЇму здоров'ю в юност≥, це стане причиною розвитку хвороб в старост≥. “ак, вчен≥ з'€сували, що у молодих людей, що ведуть дозв≥льний спос≥б житт€ до 18 рок≥в, ризик захвор≥ти недоумством п≥сл€ 60 рок≥в набагато п≥двищуЇтьс€.

Ќа €к≥ хвороби найчаст≥ше скаржатьс€ наш≥ бабус≥ ≥ д≥дус≥? √≥пертон≥€, д≥абет, радикул≥т, артрит - це лише невеликий список. « под≥бним д≥агнозом при належн≥й терап≥њ можна прожити чимало. јле €ке доведетьс€ близьким, €кщо в старост≥ людину сп≥ткало слабоумство?

—таречий маразм (деменц≥€) пол€гаЇ у незворотному розпад≥ псих≥чноњ д≥€льност≥. Ќайчаст≥ше р≥зноман≥тн≥ форми ц≥Їњ недуги вражають людину у в≥ц≥ 70-80 рок≥в. ¬с€ небезпека старечого недоумства в тому, що воно прогресуЇ поступово. ћожна вид≥лити к≥лька посл≥довних етап≥в розвитку деменц≥њ: драт≥влив≥сть - пригн≥чен≥сть - скуп≥сть - егоњстичн≥сть. ƒал≥ людина втрачаЇ здатн≥сть запам'€товувати нову ≥нформац≥ю, у нењ починаютьс€ складност≥ при сп≥лкуванн≥, вона не може сформулювати своњ думки, забуваЇ минуле, плутаЇтьс€ в сьогоденн≥. ” старечого маразму можуть бути гостр≥ форми: в≥д необгрунтованоњ агрес≥њ до плаксивост≥.

Ќа жаль, нав≥ть на сучасному етап≥ розвитку медицина безсила проти старечого недоумства. ≤снують лише способи полегшити переб≥г хвороби за допомогою нейролептик≥в ≥ антидепресант≥в. јле €кщо вести правильний спос≥б житт€, цим можна запоб≥гти розвитку маразму.

ƒосл≥дженн€ вчених показали, що важлива так звана кард≥оваскул€рна проф≥лактика. ¬она включаЇ в себе показник продуктивност≥ серцевого м'€за, а саме те, €к вона качаЇ кисень в м'€зи ≥ т≥ло. «авд€ки ф≥зичним навантаженн€м серце ≥ судини довго залишаютьс€ в хорош≥й форм≥. ѕро це варто задуматис€ люд€м, €к≥ ведуть малорухливий спос≥б житт€. ¬они завдають шкоди своЇму серцю, часто мають надлишкову вагу, а також проблеми з судинами ≥ д≥абет.

Ўведськ≥ вчен≥ проанал≥зували дан≥ 1,1 млн. молодих людей. ¬они з'€сували, що кард≥оваскул€рний ф≥тнес пор€д з розумовою працездатн≥стю у в≥ц≥ до 18 рок≥в впливають на те, захвор≥Ї людина в л≥тньому в≥ц≥ слабоумством чи њй загрожують лише невелик≥ обмеженн€ розумових зд≥бностей.

–езультати показали, що дл€ пасивних д≥тей в пор≥вн€нн≥ з активними ризик рано захвор≥ти недоумством п≥двищуЇтьс€ приблизно в два з половиною рази. “акож низька розумова д≥€льн≥сть п≥двищуЇ ризик розвитку деменц≥њ б≥льш н≥ж в чотири рази в пор≥вн€нн≥ з високою активн≥стю. ѕри недостатн≥й розумовоњ ≥ ф≥зичноњ активност≥ ризик виникненн€ недоумства стаЇ в с≥м раз≥в вище!


15.07.2016