ƒомашн≥ тварини допоможуть дитин≥ впоратис€ з астмою?
ƒомашн≥ тварини допоможуть дитин≥ впоратис€ з астмою?
ƒомашн≥ тварини допоможуть дитин≥ впоратис€ з астмою?

јстма - захворюванн€ орган≥в диханн€ алерг≥чного характеру. —аме тому багато рок≥в була поширена думка, що д≥т€м, €к≥ страждають на астму, протипоказан≥ в дом≥ тварини. јле недавнЇ досл≥дженн€ вчених показало, що сон в одн≥й к≥мнат≥ з тваринами прот€гом перших трьох м≥с€ц≥в п≥сл€ народженн€ скорочуЇ ризик розвитку астми у д≥тей!

“акий висновок можна вважати революц≥йним розворотом на 180 градус≥в. јдже пед≥атри часто рад€ть молодим мама не дозвол€ти тваринам перебувати в дит€ч≥й к≥мнат≥. јле тепер все навпаки - њх присутн≥сть допоможе уникнути такоњ неп≥ддатливоњ в л≥куванн≥ астми.

¬чен≥ з ћюнхена вивчили здоров'€ б≥льше 2400 з моменту народженн€ до 10 рок≥в. ћетою досл≥дженн€ було вивчити, чи маЇ сон пор€д з вовною тварин вплив на розвиток алерг≥чноњ астми. Ѕ≥льше половини д≥тей п≥д час досл≥дженн€ прот€гом перших трьох м≥с€ц≥в житт€ спали в одному прим≥щенн≥ з твариною або з≥ шкурою тварини (наприклад, овчиною).

–езультати досл≥дженн€ вразили самих вчених! –изик астми у д≥тей 6 рок≥в, що спали поруч з тваринами, був скорочений на 79%! ѕот≥м цей ефект був дещо скорочений, але залишавс€ на 41% б≥льше в прот€гом 10 рок≥в, в пор≥вн€нн≥ з д≥тьми, €ких в≥д народженн€ обер≥гали в≥д тварин.

ƒане досл≥дженн€ вже не перше, що вказуЇ на захисний ефект домашн≥х тварин на здоров'€ д≥тей. “рохи ран≥ше досл≥дженн€ ф≥нських вчених показало, що проживанн€ д≥тей з собакою чи к≥шкою прот€гом першого року житт€ знижуЇ на 30% ризик розвитку вушних ≥нфекц≥й ≥ симптом≥в респ≥раторних захворювань (кашель, рин≥т, лихоманка).

ƒо реч≥, ще до к≥нц€ XIX стол≥тт€, коли сп≥лкуванн€ людини з тваринним св≥том було б≥льш т≥сним, така медичне умова €к астма майже не ≥снувала. ѕоширен≥сть ≥ т€жк≥сть астми р≥зко зб≥льшилас€ в останн≥ роки, на що також впливаЇ неблагополучна еколог≥чна ситуац≥€.