” чому в≥дпов≥дальн≥сть батьк≥в за здоров'€ д≥тей в дорослому житт≥?
” чому в≥дпов≥дальн≥сть батьк≥в за здоров'€ д≥тей в дорослому житт≥?
” чому в≥дпов≥дальн≥сть батьк≥в за здоров'€ д≥тей в дорослому житт≥?

«доров'€ д≥тей Ї пр≥оритетом вс≥х батьк≥в. јле, на жаль, сам≥ ж батьки в багатьох випадках несв≥домо п≥дривають дит€че здоров'€. ¬и€вл€Їтьс€, благополучч€ в родин≥ впливаЇ на роботу серцево-судинноњ системи в майбутньому. ÷е стверджують досл≥дники з ”н≥верситету √ельс≥нк≥.

”часниками досл≥дженн€ стали майже 3580 д≥тей у в≥ц≥ в≥д 3 до 18 рок≥в. ¬чен≥ встановили дан≥ про соц≥ально-економ≥чний статус с≥м'њ, спос≥б житт€ батьк≥в, емоц≥йну ст≥йк≥сть д≥тей, проблеми в њх повед≥нц≥, соц≥альну адаптац≥ю та р≥вн≥ стресу.

„ерез 27 рок≥в п≥сл€ початку досл≥дженн€ вчен≥ провели обстеженн€, оц≥нивши стан здоров'€ серцево-судинноњ системи 1 089 учасник≥в в≥ком 30-45 рок≥в.

¬чен≥ зробили висновок, що €к≥сть житт€ в дитинств≥ впливаЇ на стан здоров'€ серцево-судинноњ системи в дорослому житт≥. “ак, учасники з≥ щасливим дитинством на 14% част≥ше мали нормальну вагу, на 12% р≥дше курили, а р≥вень глюкози в кров≥ у них на 11% част≥ше в≥дпов≥дав норм≥ в пор≥вн€нн≥ з тими, хто був менш благополучний в дит€ч≥ роки.

¬и€вилос€ також, що високий соц≥ально-економ≥чний статус ≥ р≥вень саморегул€ц≥њ повед≥нки в дитинств≥ дуже м≥цно пов'€зан≥ з м≥цним здоров'€м серцево-судинноњ системи у дорослих.

“аким чином, експерти вважають, що батьки можуть допомогти д≥т€м надовго зберегти здоров'€ серцево-судинноњ системи. јле дл€ цього вони сам≥ повинн≥ вести здоровий спос≥б житт€, дбати про створенн€ спри€тливого емоц≥йного оточенн€, прагнути до ф≥нансового благополучч€, вчити д≥тей самоконтролю агрес≥њ ≥ ≥мпульсивноњ повед≥нки, допомагати адаптуватис€ в соц≥альному план≥. ≤ завжди пам'€тати - д≥ти в б≥льшост≥ випадк≥в п≥дсв≥домо дублюють спос≥б житт€, повед≥нку ≥ принципи своњх батьк≥в, нав≥ть €кщо не приймають њх.


06.07.2016