ѕийте квас - буде здоров'€ у вас!
ѕийте квас - буде здоров'€ у вас!
 ѕийте квас - буде здоров'€ у вас!

” л≥тню спеку прохолодний квас стаЇ пор€тунком. —ьогодн≥ квас можна купити в самих р≥зних р≥зновидах в магазинах, а також розливний з бочок. јле найкорисн≥ший - домашн≥й квас. ¬≥домий в≥н з незапам'€тних час≥в, коли його пили €к в с≥льських будинках, так ≥ в царських хоромах, а також застосовували в госп≥тальному харчуванн≥.

Ќатуральний домашн≥й квас - продукт живого брод≥нн€, €ке в≥дбуваЇтьс€ за допомогою бродильних м≥кроорган≥зм≥в (др≥жджов≥ грибки, кисломолочн≥ бактер≥њ). ” процес≥ такого брод≥нн€ утворюютьс€ в≥там≥ни, м≥кроелементи та ам≥нокислоти.

јле €к в зерн≥, з €кого ≥ виробл€ють квас, з'€вл€ютьс€ елементи, €ких ран≥ше там не було? ¬есь секрет у тому, що справжн≥й квас робл€ть з пророщеного зерна жита або €чменю. —аме в процес≥ проростанн€ зародка в ньому ≥ з'€вл€ютьс€ вс≥ необх≥дн≥ дл€ життЇд≥€льност≥ орган≥зму ферменти, €к≥ розщеплюють б≥лки, жири ≥ вуглеводи, а також накопичуютьс€ антиоксиданти. ќсобливо багато в пророслих зернах в≥там≥ну —, групи ¬, фол≥Ївоњ кислоти, в≥там≥ну ≈ ≥ хлороф≥лу.

 вас можна в≥днести до напоњв здоров'€. ¬≥там≥ни групи ¬ благотворно впливають на шк≥ру, вуглеводний обм≥н, з≥р, активну роботу печ≥нки. ¬≥там≥н ¬6 Ї хорошим детоксикантом дл€ печ≥нки, завд€ки йому посилюЇтьс€ вив≥д токсичних з'Їднань з орган≥зму. ¬≥там≥н ¬12 - учасник кровотворенн€, без €кого не утворюЇтьс€ гемоглоб≥н. “акож кровотв≥рн≥ процеси забезпечуЇ фол≥Їва кислота, €ка необх≥дна при ваг≥тност≥.

¬≥там≥ном молодост≥ називають в≥там≥н ≈, також в≥н в≥дпов≥даЇ за репродуктивну функц≥ю. „асто саме деф≥цит в≥там≥ну ≈ Ї причиною безпл≥дд€ у ж≥нок ≥ чолов≥к≥в. ƒобова норма в≥там≥ну ≈ - 12 - 20 мг. «вичайно, одним квасом його не заповнити, але в≥н може внести вклад в п≥дтримку здорового орган≥зму ≥ дл€ реаб≥л≥тац≥њ п≥д час важкоњ хвороби.

 р≥м того, в €чмен≥ м≥ститьс€ хол≥н - речовина дуже корисна дл€ печ≥нки, також воно не даЇ жовч≥ густ≥ти ≥ застоюватис€.

 ожна з цих речовин над≥л€Ї квас ц≥лющими властивост€ми.

” минул≥ часи прац≥вники брали в поле саме квас, а не воду.  алор≥й в ньому небагато, а корисних м≥кроелемент≥в досить.

‘ах≥вц≥ кажуть, що €кщо попити несолодкого квасу п≥сл€ важкоњ њж≥, то ферментн≥ препарати можна не приймати, всю роботу за них з п≥дготовки њж≥ до засвоЇнн€ виконаЇ квас.

¬ процес≥ брод≥нн€ також утворюЇтьс€ молочна кислота, що надаЇ напою антибактер≥альн≥ властивост≥.

јле все вище сказане маЇ в≥дношенн€ до домашнього квасу. ѕромислов≥ напоњ мають в своЇму склад≥ дуже багато цукру - до 7 г на 100 мл.

“акож варто мати на уваз≥, що квас протипоказаний люд€м, що страждають глютеновою ентеропат≥ю - алерг≥Їю на злаки. ” той же час, квас дуже корисний люд€м, що страждають на алерг≥ю на б≥лок, так €к б≥лок в ньому вже Ђадаптованийї до засвоЇнн€ орган≥змом.

¬загал≥, квас можна готувати не т≥льки з хл≥ба, але також з фрукт≥в, сухофрукт≥в, березового соку ≥ нав≥ть з овоч≥в.05.07.2016