„им небезпечний деф≥цит зал≥за?
„им небезпечний деф≥цит зал≥за?
„им небезпечний деф≥цит зал≥за?
 «ал≥зо - важливий складовий елемент нашого орган≥зму. јле €к воно потрапл€Ї в наш орган≥зм, €ка його норма ≥ €к≥ насл≥дки деф≥циту зал≥за, знають не вс≥.

«ал≥зо бере активну участь в процес≥ метабол≥зму, також спри€Ї утворенню еритроцит≥в, що перенос€ть кисень до вс≥х кл≥тин ≥ орган≥в по кров≥. «ал≥зо - основний учасник утворенн€ гемоглоб≥ну.

Ќайчаст≥ше, зм≥ст ≥ вживанн€ зал≥за в њжу з р≥зними продуктами харчуванн€ залежить в≥д в≥ку орган≥зму. “ак, д≥т€м та люд€м похилого в≥ку дл€ п≥дтримки нормального самопочутт€ ≥ тонусу необх≥дний вм≥ст зал≥за в великих к≥лькост€х.

ѕ≥двищен≥ дози зал≥за потребують ≥ т≥, хто веде активний спос≥б житт€, займаЇтьс€ спортом або ≥ншими ф≥зичними навантаженн€ми, так €к разом з потом з орган≥зму вивод€тьс€ €к шк≥длив≥ токсичн≥ речовини, так ≥ корисн≥, обов'€зков≥ дл€ нормального функц≥онуванн€ орган≥зму.

√оловна причина деф≥циту зал≥за - неправильний рац≥он харчуванн€. ќсобливо небезпечно це дл€ тих, хто дотримуЇтьс€ вегетар≥анськоњ њж≥. «вичайно, в овочах ≥ фруктах також м≥ститьс€ зал≥зо, але не в так≥й к≥лькост≥, щоб заповнити його в орган≥зм≥.  р≥м того, фах≥вц≥ говор€ть, що в рослинн≥й њж≥ зал≥зо м≥ститьс€ трохи не в т≥й форм≥, €ка легко засвоюЇтьс€ орган≥змом. “ому продукти тваринного походженн€ необх≥дн≥ людин≥ дл€ п≥дтримки здоров'€.

ѕри нестач≥ зал≥за орган≥зм не насичений киснем, людина в≥дчуваЇ втому, головн≥ бол≥, можлив≥ запамороченн€, сух≥сть ≥ бл≥д≥сть шк≥ри, утруднене диханн€, хрипи ≥ кашель ≥з задишкою.

якщо деф≥цит зал≥за не заповнити, у людини почнутьс€ проблеми з серцево-судинною системою, диханн€м, з роботою головного мозку, €кому необх≥дна достатн€ к≥льк≥сть кисню.

«аповнити деф≥цит зал≥за в орган≥зм≥ можна за допомогою продукт≥в харчуванн€. јле €кщо цього мало, в аптец≥ можна придбати спец≥альн≥ зал≥зовм≥сн≥ препарати. ѕри цьому варто розум≥ти, що передозуванн€ зал≥за також небажане дл€ орган≥зму.