«акапувати н≥с крапл€ми або л≥кувати нежить по-справжньому?
«акапувати н≥с крапл€ми або л≥кувати нежить по-справжньому?
 «акапувати н≥с крапл€ми або л≥кувати нежить по-справжньому?

Ќежить - неприЇмне €вище, €ке може наздогнати €к в холодну пору року, так ≥ в л≥тню спеку. ѕозбутис€ його не так просто. —ам≥ л≥кар≥ визнають, що Їдиного ефективного л≥куванн€ в≥д нежитю не ≥снуЇ, не дивл€чись на величезну к≥льк≥сть спец≥альних препарат≥в. Ќезважаючи на попередженн€ фах≥вц≥в, крапл≥ в≥д нежит≥ ≥ дал≥ попул€рн≥, хоча б тому, що допомагають нам дихати ≥ не гундосить з закладеним носом.

Ќайб≥льш попул€рними препаратами Ї нафтизин ≥ галазолин. ÷≥ засоби використовують м≥льйони людей, ≥ в б≥льшост≥ випадк≥в неправильно, а саме - надто часто ≥ довго. “аке самол≥куванн€ призводить не т≥льки до неефективност≥ препарату, а й до розвитку самост≥йного захворюванн€ носоглотки, при €кому порушуЇтьс€ тонус судин ≥ з'€вл€Їтьс€ в≥дома багатьом Ђзвична нежитьї, €ке стаЇ фактором ризику дл€ розвитку ≥нших хвороб.

≈ксперти попереджають, що судинозвужувальн≥ крапл≥ не рекомендуЇтьс€ приймати б≥льше трьох дн≥в. якщо вони не допомогли, то треба переходити на пом'€кшувальн≥ засоби - персикове масло, масл€ний розчин димедролу (особливо при алерг≥чн≥й нежит≥), ≥нгал€ц≥њ.

“урботлив≥ мами при перших ознаках нежитю у дитини в≥дразу починають њй закрапувати нафтизин, ≥ не можуть зупинитис€, помилково вважаючи, що це кращий зас≥б в≥д нежитю. Ќасправд≥ крапл≥ просто пробивають закладений н≥с. Ѕ≥льш того, нафтизин не так нешк≥дливий, €к прийн€то вважати в народ≥: в≥н належить до групи адреном≥л≥тичних препарат≥в. «ахопленн€ под≥бними крапл€ми загрожуЇ наступними поб≥чними ефектами: тривалим звуженн€м периферичних судин, п≥двищенн€м артер≥ального тиску, розширенн€м з≥ниць.

ѕеред тим €к приймати будь-€к≥ л≥карськ≥ препарати, тим б≥льше, давати њх д≥т€м, обов'€зково необх≥дна консультац≥€ л≥кар€.  р≥м того, народна медицина пропонуЇ безл≥ч ефективних рецепт≥в в≥д нежитю, головне - не пол≥нуватис€, знайти њх ≥ приготувати з≥лл€.


29.06.2016