„ому виникаЇ печ≥€?
„ому виникаЇ печ≥€?

Ѕагато людей, €к≥ страждають в≥д печ≥њ, вважають, що причиною дискомфорту Ї вживанн€ гостроњ њж≥, або пристрасть до кур≥нн€ ≥ алкоголю. јле л≥кар≥ стверджують, що спровокувати печ≥ю часто можуть ≥нш≥ чинники - наприклад, особливост≥ анатом≥чноњ будови або ≥нш≥ хвороби.

ƒосл≥дники говор€ть, що печ≥ю, €ка виникаЇ у людини щодн€, не можна назвати насл≥дком харчових звичок. “ак, кислота може потрапл€ти з шлунку в стравох≥д при дефект≥ м'€за сф≥нктера, €кий в≥дд≥л€Ї њх. ћаючи дефект, в≥ннедостатньо щ≥льно прикриваЇ прох≥д. “акий дефект усуваЇтьс€ оперативним шл€хом.

ѕоширена причина розвитку кислотного рефлюксу - ваг≥тн≥сть. ѕ≥двищенн€ р≥вн€ гормону прогестина розслабл€Ї сф≥нктер, а п≥двищений тиск з боку зростаючоњ матки спри€Ї потрапл€нню вм≥сту шлунку в стравох≥д. « народженн€м малюка, €к правило, ц≥ неприЇмност≥ припин€ютьс€.

Ќаступна причина печ≥њ - грижа стравох≥дного отвору д≥афрагми, €ка спостер≥гаЇтьс€ у дуже багатьох людей. ÷е не завжди призводить до печ≥њ, але у де€ких пац≥Їнт≥в такий стан здатний викликати кислотний рефлюкс, що можна виправити шл€хом оперативного втручанн€.

√астропорез - патолог≥€, при €к≥й вм≥ст шлунка, в тому числ≥ ≥ кислота, залишаютьс€ в ньому занадто довго. ÷е також Ї поширеною причиною печ≥њ.

≤нш≥ фактори, що впливають на роботу шлунково-кишкового тракту ≥ викликають печ≥ю, - це надм≥рна вага, прийом де€ких л≥карських препарат≥в, зловживанн€ кофењном, ≥ все-таки кур≥нн€ ≥ пристрасть до алкоголю.


22.06.2016