ўо таке продукти з Ђнегативною калор≥йн≥стюї?
ўо таке продукти з Ђнегативною калор≥йн≥стюї?
 ўо таке продукти з Ђнегативною калор≥йн≥стюї?

Ћюди, €к≥ борютьс€ ≥з зайвою вагою, пост≥йно знаход€тьс€ в пошуку таких продукт≥в, в≥д €ких не гладшають. Ќещодавно в д≥Їтолог≥њ з'€вивс€ новий терм≥н Ђпродукти з негативною калор≥йн≥стюї, що даЇ багатьом над≥ю на те, що можна худнути в процес≥ њж≥. “обто, на перетравленн€ цих продукт≥в ≥ њх засвоЇнн€, йде б≥льше енерг≥њ, н≥ж вони сам≥ здатн≥ вид≥лити. „и так це насправд≥ ≥ чи означаЇ це, що так≥ продукти можна поглинати в необмежен≥й к≥лькост≥?

Ќе все так просто, €к здаЇтьс€ на перший погл€д. ¬≥дсутн≥сть калор≥йност≥ в продуктах пон€тт€ швидше умовне: калор≥йн≥сть Ї, але надто низька. “ак≥ продукти д≥йсно не загрожують зайвими к≥лограмами.

Ќаприклад, €блуко м≥стить близько 50 ккал, на його перетравленн€ ≥ засвоЇнн€ йде 5 ккал. ¬иходить, що на пор€тунок решти 45 ккал ми повинн≥ витратити додаткове ф≥зичне навантаженн€. ” той же час, нам потр≥бно менше напружуватис€ в спортзал≥, щоб засвоњти €блуко, н≥ж, наприклад, хот-дог.

≤снуЇ р€д продукт≥в, €к≥ покращують метабол≥зм. ¬они також в≥днос€тьс€ до умовно калор≥йних, так €к дозвол€ють позбутис€ орган≥зму в≥д зайвих калор≥й шл€хом пол≥пшенн€ засвоЇнн€ ≥ травленн€.

” той же час не варто спод≥ватис€, що де€к≥ продукти можна њсти п≥сл€ жирноњ њж≥, ≥ вони приберуть зайвий жир ≥ виведуть з орган≥зму зайв≥ калор≥њ. “аких продукт≥в не ≥снуЇ.

ѕропонуЇмо познайомитис€ з≥ списком продукт≥в з Ђнегативною калор≥йн≥стюї, багатих водою ≥ великою к≥льк≥стю кл≥тковини.  ористь њх вживанн€ в тому, що в значних к≥лькост€х вони насичують орган≥зм ≥ знижують споживанн€ ≥ншоњ њж≥. ÷е ≥ призводить до процесу втрати зайвоњ ваги.

- «елен≥ овоч≥ (лист€ салат≥в, кабачков≥, ог≥рки, спаржа, стручкова квасол€, селера, цибул€ шпинат, баклажан, болгарський перець);

- фрукти ≥ €годи (полуниц€, малина, кавун, ананас, грейпфрут, €блука, лимон);

- спец≥њ ≥ трави (червоний пекучий перець, ≥мбир, нас≥нн€ льону, г≥рчиц€, тмин, кр≥п);

- оливкове ≥ льн€не масло;

- морськ≥ водорост≥ ≥ морська капуста;

- чиста вода.

« корисн≥стю даних продукт≥в погодитьс€ кожен, але харчуватис€ т≥льки ними буде неправильно. јдже орган≥зм буде в≥дчувати деф≥цит б≥лк≥в ≥ вуглевод≥в, що призведе до зниженн€ енергетичного запасу ≥ виснаженн€ орган≥зму. ¬ цьому випадку при вс≥й своњй худорб≥, ви будете мати, скор≥ше, виснажений вигл€д, н≥ж здоровий.

Ќайоптимальн≥ше ≥ корисне харчуванн€ - це поЇднанн€ низькокалор≥йних овоч≥в ≥ фрукт≥в з нежирними сортами м'€са ≥ риби. ƒуже важлив≥ ≥ злаков≥ культури, прид≥л€йте увагу каам ≥ молочним продуктам.

Ќизькокалор≥йн≥ продукти особливо корисн≥, €кщо бажанн€ перекусити сп≥ткало вас п≥зно ввечер≥ або вноч≥. —алатик з≥ св≥жих овоч≥в, заправлений оливковою ол≥Їю, точно не завадить вам заснути ≥ не зашкодить ф≥гур≥.

ѕам'€тайте про ф≥зичн≥ навантаженн€ ≥ позбавленн≥ в≥д шк≥дливих звичок. ¬се це допоможе вам продовжити молод≥сть, здоров'€ ≥ красу!


20.04.2016