«нанн€ двох мов р€туЇ в≥д маразму?
«нанн€ двох мов р€туЇ в≥д маразму?
«нанн€ двох мов р€туЇ в≥д маразму?

ўоб мозок залишавс€ в тонус≥ довг≥ роки, корисно знати дв≥ мови. ¬чен≥ з'€сували, що двомовн≥сть допомагаЇ оновити основн≥ системи мозку ≥ зберегти ≥нтелектуальн≥ зд≥бност≥.

≈ксперти стверджують, що друга мова змушуЇ наш мозок працювати активн≥ше, що призупин€Ї процеси стар≥нн€. ¬олод≥ючи другою мовою, а ще краще третьою ≥ четвертою ≥ т. д., людина отримуЇ значну в≥дстрочку старост≥. ƒосл≥дженн€ показали, що люди, €к≥ говор€ть одн≥Їю мовою, отримують д≥агноз Ђдеменц≥€ї у в≥ц≥ приблизно 75 рок≥в, а ось Ђпол≥глотиї збер≥гають €сн≥сть розуму до 80 рок≥в.

“аким чином, мозкова д≥€льн≥сть в л≥тньому в≥ц≥ краще у тих людей, €к≥ користувалис€ в житт≥ двома мовами. јле освоњти другу мову корисно в будь-€кому в≥ц≥. –езультати скануванн€ мозку показали, що знанн€ двох мов - в≥дм≥нне тренуванн€ дл€ мозку, проф≥лактика недоумства ≥ маразму. ѕо€снюЇтьс€ це тим, що в процес≥ перемиканн€ м≥ж двома мовами тренуютьс€ зони, що в≥дпов≥дають за виконанн€ ≥нтелектуальних завдань, €к≥ першими страждають при стар≥нн≥.

«араз вчен≥ намагаютьс€ з'€сувати, в €кому в≥ц≥ краще почати вивчати другу мову, щоб максимально зберегти нормальну роботу головного мозку на все житт€.


28.03.2016