≥льк≥сть родимок не пов'€зане з ризиком раку шк≥ри
 ≥льк≥сть родимок не пов'€зане з ризиком раку шк≥ри
 ≥льк≥сть родимок не пов'€зане з ризиком раку шк≥ри

Ќа€вн≥сть аномальних родимок або велика њх к≥льк≥сть л€каЇ багатьох людей. Ќав≥ть л≥кар≥ пов'€зували це з п≥двищеним ризиком розвитку меланоми. јле досл≥дники √арвардського ун≥верситету з'€сували, що б≥льш≥сть хворих на меланому не мають аномальних родимок, та й к≥льк≥сть њх на т≥л≥ у них не так вже велика.

јвтори досл≥дженн€ кажуть, що зв'€зок родимок з ризиком розвитку раку шк≥ри досить складний, тому спиратис€ лише на родимки, €к на сигнальний знак розвитку раку шк≥ри, л≥кар≥ не повинн≥.

Ћ≥кар≥ обстежили понад 500 хворих на меланому та д≥зналис€, що 66,4% пац≥Їнт≥в мають менше 20 родимок на т≥л≥. ” б≥льшост≥ ж з них, у 73,3%, немаЇ аномальних родимок, €к≥ ран≥ше вважалис€ першою ознакою розвитку меланоми.

Ќов≥ дан≥ здивували фах≥вц≥в, так €к давно вважалос€, що велика к≥льк≥сть родимок вказуЇ на ймов≥рн≥сть розвитку раку шк≥ри.

” зв'€зку з цим фах≥вц≥ в≥дзначають, що дл€ включенн€ людини до групи ризику одн≥Їњ на€вност≥ родимок недостатньо. ƒл€ постановки д≥агнозу потр≥бно враховувати безл≥ч чинник≥в.

—прийн€тлив≥сть до родимок передаЇтьс€ у спадок в 60% випадк≥в. ћеланома складаЇ лише 1% вс≥х випадк≥в ракових захворювань, але цей найнебезпечн≥ший з них.


20.03.2016