—амотн≥сть небезпечн≥ша, н≥ж кур≥нн€?
—амотн≥сть небезпечн≥ша, н≥ж кур≥нн€?
—амотн≥сть небезпечн≥ша, н≥ж кур≥нн€?

Ќещодавно вчен≥ з ”н≥верситету „икаго з'€сували, що самотн≥сть шк≥длива дл€ ≥мунноњ системи людини, спри€ючи розвитку г≥пертон≥њ ≥ хвороби јльцгеймера. Ѕ≥льше того, фах≥вц≥ говор€ть, що в≥д самотност≥ нав≥ть б≥льше шкоди, н≥ж в≥д 15 сигарет, €к≥ викурюютьс€ щодн€.

¬чен≥ досл≥джували самотн≥сть з точки зору б≥олог≥чних процес≥в, €к≥ при цьому в≥дбуваютьс€ в орган≥зм≥ людини. “ак, експерти в≥дзначили, що у самотн≥х людей в≥дбуваЇтьс€ зниженн€ активност≥ ≥мунних кл≥тин, €к≥ повинн≥ протисто€ти небезпечним в≥русам. “акож в орган≥зм≥ знижуЇтьс€ ст≥йк≥сть до стрес≥в, в той час €к реакц≥€ на запальн≥ процеси зростаЇ.

ƒосл≥дженн€ показало, що ≥мун≥тет одиноких людей занадто активно бере участь в загоЇнн≥ ран, а на в≥дображенн€ в≥русних ≥нфекц≥й сил у нього вже не залишаЇтьс€. ѕри цьому вчен≥ встановили, що небезпеку несе не самасамотн≥сть, а внутр≥шнЇ в≥дчутт€ цього стану.

‘≥нськ≥ вчен≥ визначили, що самотн≥ люди на 80% част≥ше страждають в≥д псих≥чних захворювань, н≥ж т≥, хто маЇ с≥м'ю. —амотн≥сть людини, €ка знаходитьс€ в активн≥й фаз≥ житт€, загрожуЇ розвитком депрес≥њ. ¬≥дсутн≥сть близьких людей, з €кими можна под≥литис€ своњми проблемами ≥ труднощами житт€ або розпов≥сти про усп≥хи, може негативно позначитис€ на здоров'њ.

≈ксперти б'ю на сполох: за останн≥ три дес€тил≥тт€ в св≥т≥ зб≥льшилас€ к≥льк≥сть одиноких людей. “ак, в —Ўј ≥ ¬еликобритан≥њ в даний час кожен трет≥й дорослий живе один. ѕри цьому самотн≥сть найб≥льш небезпечна дл€ л≥тн≥х людей ≥ ж≥нок.


12.03.2016